Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.10.2019 r.

 1. Dzisiaj porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszam.
 2. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
 3. Dziś, na godz. 16.30 zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych chętnych do przygotowania i wzięcia udziału w „Jasełkach”. Bardzo serdecznie zapraszam.
 4. Jutro przeżywać będziemy święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msze Św. w naszym kościele o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 5. Trwa jeszcze październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej za wyjątkiem czwartku – we czwartek po Mszy Św. o godz. 8.00. W niedziele nabożeństwa różańcowe są odprawiane o godz. 17.00.
  W tym tygodniu, bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca:
  w niedzielę – 27.10. – mieszkańcy Walercina
  w poniedziałek – 28.10. – mieszkańcy Kątów Goździejewskich I
  we wtorek – 29.10. – kl. VIII
  we środę – 30.10. – kl. VI A i B
  w czwartek – 31.10. – ksiądz
 6. W najbliższy piątek, obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu, Msze Św. w naszej parafii będą odprawiane według następującego porządku: w kościele Msze Św. będą o godz. 9.00 i 11.00. Na cmentarzu Msza Św. o godz. 13.00 w intencji wszystkich, powierzonych naszym wspólnym modlitwom w tegorocznych wypominkach, a po Mszy Św. rozpoczniemy procesję z modlitwami za zmarłych. Pamiętajmy moi drodzy, w uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Św.
 7. W piątek, w uroczystość Wszystkich Świętych, tradycyjnie, zapraszam wszystkich chętnych na godz. 17.00. Przejdziemy na cmentarz na wspólny różaniec, będziemy modlić się za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 8. W piątek przypada też I Piątek Miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą Św. Serdecznie zapraszamy.
 9. W piątek, z racji uroczystości post nas nie obowiązuje. Można spożywać pokarmy mięsne.
 10. W sobotę 02 listopada przypada dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. O godz. 9.00 Msza Św. w intencji wszystkich, powierzonych naszym wspólnym modlitwom w tegorocznych wypominkach. Później Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 11. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 9.00.
 12. W dniach od 01 do 08 listopada włącznie, codziennie, możemy jeden raz uzyskać odpust zupełny, który wolno nam ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania tego odpustu to: przyjęcie w tym dniu Komunii Św., pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła parafialnego i odmówienie tam modlitw Ojcze nasz, Wierzę w Boga i trzy razy Wieczny odpoczynek. Starajmy się zyskiwać te odpusty, bo w ten sposób najlepiej pomagamy naszym zmarłym.
 13. Przyszła niedziela, to I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i jeśli pogoda pozwoli, procesja eucharystyczna. Zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, asystę kościelną i oczywiście naszych strażaków.
 14. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy na tacę ofiary na potrzeby misyjne Kościoła. Zebraliśmy na ten cel 1.752,50 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i złożone ofiary z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 15. Moi Kochani! Uroczystość Wszystkich Świętych już w najbliższy piątek. Ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczamy na prace na cmentarzu. Są konieczne. Teraz te dni, to czas sprzątania. Proszę Was, byście śmieci wyrzucali we właściwe miejsce. Również bardzo serdecznie Was proszę by nie parkować samochodów po prawej stronie na drodze prowadzącej do naszego cmentarza od strony kościoła, na odcinku od placu zabaw do drugiej bramy. Jeżeli będziemy widzieli, że ktoś parkuje, upomnijmy go. To jest kwestia naszego bezpieczeństwa.
 16. Przyjmujemy już na tegoroczne wypominki. Zmarłych na wypominki można zgłaszać w zakrystii.
 17. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content