XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.11.2019 r.

1. Dziś przeżywamy I Niedzielę Miesiąca – Niedzielę Adoracyjną. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i jeśli pogoda pozwoli, procesja eucharystyczna. Zapraszamy ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, asystę kościelną i oczywiście naszych strażaków.
  2. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszam.
  3. Moi Kochani! Jak już zapowiadałem, poczynając od dzisiejszej niedzieli listopada, w każdym miesiącu, w I i III niedzielę, rozprowadzać będziemy pierwszą edycję cegiełek na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. Cegiełki są do nabycia u przedstawicieli Rady Parafialnej. Wszystkim, za życzliwe wsparcie tego historycznego dzieła z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
  4. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie i pierwsza próba do Jasełek. Dzieci, młodzież i chętnych dorosłych serdecznie zapraszamy.
  5. W piątek po Mszy Św. wieczornej, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  6. W sobotę przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Do udziału we Mszy Św. do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam. W sobotę możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie katedry lub konkatedry i odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Odpust ten wolno nam ofiarować jedynie za siebie.
  7. Przyszła niedziela – to II niedziela miesiąca. Ofiary jakie złożymy na tacę, przeznaczone są na prace remontowe naszego ogrzewania w kościele. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję.
  8. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci i rodziców z kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. Rodzice swoje spotkanie mieć będą w kościele natomiast dzieci w salce przy kaplicy.
  9. W przyszłą niedzielę przypada też Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po wszystkich Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary na pomoc naszym siostrom i braciom prześladowanym za wiarę w Chrystusa.
  10. W dniach od 01 do 08 listopada włącznie, codziennie jeden raz, możemy uzyskać odpust zupełny, który wolno nam ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania tego odpustu to: przyjęcie w tym dniu Komunii Św., pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła parafialnego i odmówienie tam modlitw Ojcze nasz, Wierzę w Boga i trzy razy Wieczny odpoczynek. Starajmy się zyskiwać te odpusty, bo w ten sposób najlepiej pomagamy naszym zmarłym.
  11. Powoli zbliżać się będziemy do naszych rekolekcji adwentowych i do parafialnego odpustu. W tym roku rozpoczynamy je we czwartek 21 listopada a zakończymy odpustem w sobotę 23 listopada. Rekolekcje prowadził będzie wieloletni ojciec duchowny seminarium a później krajowy duszpasterz więźniów i osób represjonowanych ks. dr Jan Sikorski. Postarajmy się tak sobie zorganizować czas, by rekolekcje były w tych dniach najważniejszym punktem naszego planu dnia. Już w przyszłą niedzielę podamy więcej szczegółów.
  12. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim, za wspólny czas październikowego różańca. Dziękuję serdecznie P. Edycie za przygotowane dla dzieci i młodzieży rozważania. Dziękuję bardzo paniom nauczycielkom z naszej szkoły za rozważania i wspólną modlitwę. Paniom nauczycielkom z przedszkola z Doliny Muminków. Dziękuję mieszkańcom Cisówki, Poręb, Pustelnika, Walercina, Kątów Goździejewskich I za prowadzone rozważania i wspólną modlitwę. Dziękuję Kółkom Żywego Różańca za Wasze zaangażowanie, rozważania i modlitwę. Wszystkim Wam, którzy potrafiliście i umieliście znaleźć czas na wspólną modlitwę w kościele.
  13. W uroczystość Wszystkich Świętych oraz wczoraj, zbieraliśmy na tacę ofiary na prace na naszym cmentarzu. Zebraliśmy na Mszach Św. w kościele 1.200,00 zł a na cmentarzu 2.380 zł. Za życzliwe wsparcie tych prac, z całego serca Wam dziękuję. Bóg zapłać!
  14. W poniedziałek 11 listopada, przeżywać będziemy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszam wszystkich na godz. 10.00. na uroczystą Mszę Św. w intencji naszej Ojczyzny.
  15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.