Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.11.2019 r.

 1. Porządek Mszy Św. dziś, jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszamy.
 2. Dzisiejsza niedziela – to II niedziela miesiąca. Ofiary jakie złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na prace remontowe naszego ogrzewania w kościele. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 3. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. Rodzice swoje spotkanie mieć będą w kościele natomiast dzieci w salce przy kaplicy.
 4. W dzisiejszą niedzielę przypada również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieramy ofiary na pomoc naszym siostrom i braciom prześladowanym za wiarę w Chrystusa. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 5. Dzieci i młodzież przygotowują przedstawienie jasełkowe na okres Bożego Narodzenia. Choć zgłosiła się gromadka chętnych, jest to ciągle za mało osób. Zachęcamy i zapraszamy dzieci i młodzież byście włączyli się w jasełkowe przygotowania. Dziś spotkanie i próba po Mszy Św. o godz. 12.30 w zakrystii. Zapraszamy Was i czekamy!
 6. Jutro przeżywać będziemy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 10.00. uroczysta Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy serdecznie poczty sztandarowe z naszej szkoły i z Ochotniczej Straży Pożarnej. Po Mszy Św. przejdziemy na nasz cmentarz, gdzie złożymy wieńce na grobie nieznanego żołnierza. Wszystkich do udziału we Mszy Św. i wspólnego dziękczynienia za odzyskaną wolność naszej Ojczyzny – serdecznie zapraszam.
 7. W sobotę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszamy.
 8. W przyszłą niedzielę, ofiary które złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wszystkich Was moi drodzy, o życzliwe wsparcie dla Seminarium serdecznie proszę.
 9. Przyszła niedziela, to III niedziela miesiąca. Po wszystkich Mszach Św. przy wyjściu z kościoła, u przedstawicieli Rady Parafialnej, będzie można nabywać cegiełki na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. Zachęcam i zapraszam do wyrażenia – choć symbolicznie – wdzięczności za dar tak wspaniałego Papieża – Polaka.
 10. Również w przyszłą niedzielę, na godz. 17.00 zapraszam młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Proszę o konieczną obecność.
 11. Powoli zbliżamy się do naszych rekolekcji adwentowych i do parafialnego odpustu. Jak juz wspominałem, w tym roku rozpoczynamy je we czwartek 21 listopada a zakończymy odpustem w sobotę 23 listopada. Rekolekcje prowadził będzie wieloletni ojciec duchowny seminarium a później krajowy duszpasterz więźniów i osób represjonowanych ks. dr Jan Sikorski. Postarajmy się tak sobie zorganizować czas, by rekolekcje były w tych dniach najważniejszym punktem naszego planu dnia. We czwartek 21 i w piątek 22 listopada, będą to dni spowiedzi. W sobotę, 23 listopada, uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 12.00. Już dziś, wszystkich Was moi drodzy z całego serca zapraszam. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem.
 12. Wraz z GOK – iem, ma się w tę inicjatywę włączyć również Pani Wójt, organizujemy Rodzinny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. W konkursie mogą uczestniczyć całe rodziny. Bardziej szczegółowe informacje podamy już w przyszłym tygodniu.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content