Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.11.2019 r.

  1. Dziś, porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszamy.
  2. Ofiary, które złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wszystkim, za życzliwe wsparcie dla naszego Seminarium serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  3. Ta niedziela, to III niedziela miesiąca. Po wszystkich Mszach Św. przy wyjściu z kościoła, u przedstawicieli Rady Parafialnej, można nabywać cegiełki na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. Zachęcam i zapraszam do wyrażenia – choć symbolicznie – wdzięczności za dar tak wspaniałego Papieża – Polaka.
  4. Również dzisiaj, o godz. 17.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
  5. Od najbliższego czwartku rozpoczynamy tegoroczne rekolekcje adwentowe. Prowadził je będzie wieloletni ojciec duchowny seminarium a później krajowy duszpasterz więźniów i osób represjonowanych ks. dr Jan Sikorski. Postarajmy się tak sobie zorganizować czas, by rekolekcje były w tych dniach najważniejszym punktem naszego planu dnia. We czwartek 21 i w piątek 22 listopada, będą to dni spowiedzi. Msze Św. z naukami dla dorosłych o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. Msza Św. dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły o godz. 15.00. Młodzież ze szkół średnich i starszą zapraszamy na godz. 19.00. W sobotę 23 listopada, przypada nasz doroczny Odpust Parafialny ku czci Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, męczennicy. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 12.00. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, asystę kościelną i naszych strażaków. Natomiast Msze Św. z naukami dla dorosłych jeszcze o godz. 9.00 i 18.00. Już dziś, wszystkich Was moi drodzy z całego serca zapraszam. Szczegółowy program rekolekcji oraz spowiedzi, jest wywieszony w gablocie przed kościołem.
  6. Przyszła niedziela, to już ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 9.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla. Z udziałem w tym nabożeństwie łączy się możliwość zyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do udziału we Mszy Św. i nabożeństwie oraz zyskania łask odpustu, serdecznie wszystkich zapraszamy.
  7. Za dwa tygodnie, od niedzieli 01 grudnia, rozpoczynamy tegoroczny Adwent. W dni powszednie Adwentu, we wtorki, czwartki i soboty, zapraszamy na Msze Św. roratnie. Roraty we wtorki i w czwartki będą odprawiane o 6.30 a w soboty o 7.00.
  8. W ubiegłą niedzielę, na tacę, zbieraliśmy ofiary przeznaczone na prace remontowe naszego ogrzewania w kościele. Zebraliśmy 3.001,20 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
  9. Również w ubiegłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieraliśmy ofiary na pomoc naszym siostrom i braciom prześladowanym za wiarę w Chrystusa. Zebraliśmy 367,19 zł. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
  10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content