Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 24.11.2019 r.

 1. Dziś, wraz z całym Kościołem, przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W naszej parafii, Msze Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszamy.
 2. Z racji dzisiejszej uroczystości, po Mszy Św. o godz. 9.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla. Z udziałem w tym nabożeństwie łączy się możliwość zyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach.
 3. W piątek, po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do udziału we Mszy Św. i w nabożeństwie wszystkich serdecznie zapraszamy.
 4. W sobotę przypada święto Św. Andrzeja Apostoła. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tegoroczny Adwent. Tym samym, rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Przeżywać go będziemy pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”. Rok ten, będzie poświęcony Eucharystii. Starać się będziemy na nowo odkrywać prawdę o Eucharystii po to, aby coraz bardziej świadomie otwierać swoje serca na żywą obecność Pana Jezusa.
 6. Również w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. święcone będą opłatki na nasze wigilijne stoły. Opłatki nabywać będzie można w zakrystii. Ofiary złożone z racji nabywania opłatków, tak jak w latach poprzednich, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła. Dbajmy o to, aby na naszym stole wigilijnym był poświęcony opłatek, by nie zatracić sensu wieczerzy wigilijnej – a nie tylko tradycyjny opłatek.
 7. W okresie Adwentu, zapraszamy Wszystkich na Roraty. Będą one odprawiane w dni powszednie Adwentu – we wtorki i czwartki o godz. 6.30 oraz w soboty o godz. 7.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzież z naszej szkoły. Zapraszamy Was serdecznie.
 8. Przyszła niedziela to również I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji już nie będzie.
 9. U przedstawicieli Rady Parafialnej, można będzie w przyszłą niedzielę nabywać cegiełki na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. Jest to nasz dar wdzięczności Panu Bogu za ten wielki pontyfikat papieża – naszego rodaka. Jednocześnie, chcemy pozostawić po sobie ślad historii dla przyszłych pokoleń.
 10. W ubiegłą niedzielę, składaliśmy na tacę ofiary na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Zebraliśmy 1.586,80 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 11. Wczoraj, naszym dorocznym parafialnym odpustem, zakończyliśmy czas rekolekcji adwentowych. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomimo pracy, zabiegania i niesprzyjającej pogody, znaleźli czas i siłę by w rekolekcjach uczestniczyć. Szkoda tylko, że było nas tak mało. Dziękuję także ministrantom, Paniom i Panom z Żywego Różańca, asyście kościelnej za Waszą obecność i udział w procesji. Bóg zapłać!
 12. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w piątek i w sobotę. W sobotę od godz. 11.00 wymiana dokumentów cmentarnych grobów z sektorów A1, A2 i A3.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content