Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

I NIEDZIELA ADWENTU – 01.12.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W naszej parafii, Msze Św. dzisiaj, jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszamy.
 2. Ta niedziela to I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji już nie będzie.
 3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tegoroczny Adwent. Tym samym, rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Przeżywać go będziemy pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”. Starać się będziemy na nowo odkrywać prawdę o Eucharystii po to, aby coraz bardziej świadomie otwierać swoje serca na żywą obecność Pana Jezusa.
 4. Również w dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. święcimy opłatki na nasze wigilijne stoły. Opłatki nabywać można w zakrystii. Ofiary złożone z racji nabywania opłatków, tak jak w latach poprzednich, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła. Dbajmy o to, aby na naszym stole wigilijnym był poświęcony opłatek, by nie zatracić sensu wieczerzy wigilijnej – a nie tylko tradycyjny opłatek.
 5. W okresie Adwentu, zapraszamy Wszystkich na Roraty. Będą one odprawiane w dni powszednie Adwentu – we wtorki i czwartki o godz. 6.30 oraz w soboty o godz. 7.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzież z naszej szkoły. Zapraszamy Was serdecznie.
 6. U przedstawicieli Rady Parafialnej, możemy nabywać cegiełki na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. Jest to nasz dar wdzięczności Panu Bogu za ten wielki pontyfikat papieża – naszego rodaka. Jednocześnie, chcemy pozostawić po sobie ślad historii dla przyszłych pokoleń.
 7. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.30. Msza Św. o godz. 17.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 8. W piątek, po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do udziału we Mszy Św. i w nabożeństwie wszystkich serdecznie zapraszamy.
 9. W sobotę – I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.
 10. W niedzielę 08 grudnia – czyli w przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy wszystkich na uroczyste Godzinki o godz. 8.30.
 11. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 12.30, dzieci z kl.III przygotowujące się do I Komunii Św. z rąk swoich rodziców otrzymają medaliki. Po Mszy Św. spotkanie rodziców w kościele, a dzieci swoje spotkanie mieć będą w salce.
 12. Również w przyszłą niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca, ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na remont naszego ogrzewania w kościele. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie przyszłorocznych prac z całego serca dziękuję.
 13. W następną niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content