Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

II NIEDZIELA ADWENTU – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – 08.12.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Dziś, wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. W dzisiejszą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 12.30, dzieci z kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. z rąk swoich rodziców otrzymają medaliki. Po Mszy Św. spotkanie rodziców w kościele, a dzieci swoje spotkanie mieć będą w salce.
  3. Również dzisiaj, z racji II niedzieli miesiąca, ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na remont naszego ogrzewania w kościele. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie przyszłorocznych prac z całego serca dziękuję.
  4. Po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieramy dziś ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za życzliwą pomoc i wsparcie wszystkim z całego serca dziękuję.
  5. Poświęcone opłatki na nasze stoły wigilijne, są do nabycia w zakrystii. Ofiary złożone z racji nabywania opłatków, tak jak w latach poprzednich, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła. Dbajmy o to, aby na naszym stole wigilijnym był poświęcony opłatek, by nie zatracić sensu wieczerzy wigilijnej – a nie tradycyjny opłatek.
  6. W zakrystii są również do nabycia świece „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Serdecznie zapraszamy do ich nabywania.
  7. W kruchcie przy wyjściu z kościoła możemy u ministrantów nabyć sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży sianka, ministranci przeznaczają na wiosenny wyjazd.
  8. W okresie Adwentu, zapraszamy Wszystkich na Roraty. Są one odprawiane w dni powszednie Adwentu – we wtorki i czwartki o godz. 6.30 oraz w soboty o godz. 7.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzież z naszej szkoły. Zapraszamy Was serdecznie.
  9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.