Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

II NIEDZIELA ADWENTU – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – 08.12.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Dziś, wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. W dzisiejszą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 12.30, dzieci z kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. z rąk swoich rodziców otrzymają medaliki. Po Mszy Św. spotkanie rodziców w kościele, a dzieci swoje spotkanie mieć będą w salce.
  3. Również dzisiaj, z racji II niedzieli miesiąca, ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na remont naszego ogrzewania w kościele. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie przyszłorocznych prac z całego serca dziękuję.
  4. Po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieramy dziś ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za życzliwą pomoc i wsparcie wszystkim z całego serca dziękuję.
  5. Poświęcone opłatki na nasze stoły wigilijne, są do nabycia w zakrystii. Ofiary złożone z racji nabywania opłatków, tak jak w latach poprzednich, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła. Dbajmy o to, aby na naszym stole wigilijnym był poświęcony opłatek, by nie zatracić sensu wieczerzy wigilijnej – a nie tradycyjny opłatek.
  6. W zakrystii są również do nabycia świece „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Serdecznie zapraszamy do ich nabywania.
  7. W kruchcie przy wyjściu z kościoła możemy u ministrantów nabyć sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży sianka, ministranci przeznaczają na wiosenny wyjazd.
  8. W okresie Adwentu, zapraszamy Wszystkich na Roraty. Są one odprawiane w dni powszednie Adwentu – we wtorki i czwartki o godz. 6.30 oraz w soboty o godz. 7.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzież z naszej szkoły. Zapraszamy Was serdecznie.
  9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content