Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

III NIEDZIELA ADWENTU – 15.12.2019 r.

 1. Dziś, porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Dzisiaj w kruchcie kościoła możemy nabywać cegiełki na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. Jest to wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu za dar wielkiego Papieża i wielkiego Polaka. Chcemy też, aby był to ślad historii, której nasze pokolenie było świadkiem i którą chcemy zostawić pokoleniom idącym za nami.
 3. We wtorek, na godz. 20.00 zapraszam Radę Parafialną na spotkanie.
 4. W piątek, po Mszy Św. wieczornej, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu zapraszamy do przedświątecznej spowiedzi. Spowiadamy przed każdą wieczorną Mszą Św.
 6. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy na tacę ofiary przeznaczone na remont naszego ogrzewania w kościele. Zebraliśmy na ten cel 3.448,42 zł. Wszystkim za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 7. Tydzień temu, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieraliśmy ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 472,48 zł. Bóg zapłać za życzliwą pomoc.
 8. W najbliższą sobotę, od godz. 9.00, chcemy wybrać się do chorych z sakramentami świętymi. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
 9. Poświęcone opłatki na nasze stoły wigilijne, są nabycia w zakrystii. Ofiary złożone z racji nabywania opłatków, tak jak w latach poprzednich, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła. Dbajmy o to, aby na naszym stole wigilijnym był poświęcony opłatek – by nie zatracić sensu wieczerzy wigilijnej – a nie tradycyjny opłatek.
 10. W zakrystii są również do nabycia świece „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Serdecznie zapraszamy do ich nabywania.
 11. W kruchcie przy wyjściu z kościoła możemy u ministrantów nabyć sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży sianka, ministranci przeznaczają na wiosenny wyjazd.
 12. W okresie Adwentu, zapraszamy Wszystkich na Roraty. Są one odprawiane w dni powszednie Adwentu – we wtorki i czwartki o godz. 6.30 oraz w soboty o godz. 7.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzież z naszej szkoły. Zapraszamy Was serdecznie.
 13. Zbliżamy się już do świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie Pasterka będzie odprawiana o godz. 24.00. W I Dzień Świąt, 25 grudnia, Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Mszy Św. wieczornej nie będzie. W II Dzień Świąt, 26 grudnia, Msze Św. w/g porządku niedzielnego.
 14. Po świętach, rozpoczniemy tegoroczną wizytę duszpasterską, zwaną popularnie Kolędą. W tym roku, po świętach chcemy odwiedzić: 27 grudnia – mieszkańców Walercina Starego, Walercina Nowego i „Główek”. W sobotę – 28 grudnia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Cisówki. W poniedziałek 30 grudnia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Pustelnika mieszkających przy ulicach: Lipowej, Leśnej, Świerkowej, Granicznej i Brzozowej. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę. Później, Kolędę wznowimy po Nowym Roku.
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content