Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

IV NIEDZIELA ADWENTU – 22.12.2019 r.

 1. Dziś, porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Jeszcze jutro i we wtorek możliwość spowiedzi. Jutro spowiadać będziemy od godz. 16.30 aż do ostatniej osoby. W Wigilię – we wtorek, spowiedź od godz. 6.00 do godz. 9.30. Kto by chciał jeszcze skorzystać ze spowiedzi – serdecznie zapraszamy.
 3. We wtorek ostatnie w tym roku Roraty. Zapraszamy wszystkich na godz. 6.30. Szczególne zaproszenie kierujemy pod adresem młodzieży i dzieci z naszej szkoły. Przynieście ze sobą Wasze zeszyty z wklejanymi puzzlami.
 4. Poświęcone opłatki na nasze stoły wigilijne, są nabycia w zakrystii. Ofiary złożone z racji nabywania opłatków, tak jak w latach poprzednich, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła. Dbajmy o to, aby na naszym stole wigilijnym był poświęcony opłatek – by nie zatracić sensu wieczerzy wigilijnej – a nie tradycyjny opłatek.
 5. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Serdecznie zapraszamy do ich nabywania.
 6. W kruchcie przy wyjściu z kościoła możemy u ministrantów nabyć sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży sianka, ministranci przeznaczają na wiosenny wyjazd.
 7. W tym tygodniu przeżywać będziemy uroczystość Bożego Narodzenia. We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o to, aby wieczerza wigilijna miała postny charakter. Niech na stole wigilijnym nie będzie alkoholu. Tradycyjnie Pasterka będzie odprawiana o godz. 24.00. Ofiary złożone na tacę w czasie Pasterki, są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
 8. W I Dzień Świąt, 25 grudnia, we środę, Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Mszy Św. wieczornej nie będzie.
 9. W II Dzień Świąt, 26 grudnia, we czwartek, Msze Św. w/g porządku niedzielnego. Ofiary złożone w tym dniu na tacę, przeznaczone są na budowę nowych świątyń w Diecezji.
 10. Zarówno w I jak i w II Dzień Świąt, w kruchcie kościoła, u przedstawicieli Rady Parafialnej, można będzie nabywać cegiełki na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. Pragniemy, aby był to wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu za dar wielkiego Papieża i wielkiego Polaka. Chcemy też, aby był to ślad historii, której nasze pokolenie było świadkiem i którą chcemy zostawić pokoleniom idącym za nami.
 11. W piątek 27 grudnia przypada święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. wieczornej, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy, że w piątek obowiązuje nas post piątkowy.
 12. W sobotę 28 grudnia, przeżywać będziemy święto Świętych Młodzianków. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 13. Przyszła niedziela, to Niedziela Św. Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy Św. o godz. 12.30, specjalne błogosławieństwo dla wszystkich małżeństw i rodzin. Serdecznie zapraszamy.
 14. Bezpośrednio po świętach, rozpoczniemy tegoroczną wizytę duszpasterską, zwaną popularnie Kolędą. Jeszcze w tym roku, chcemy odwiedzić: w piątek 27 grudnia – mieszkańców Walercina Starego, Walercina Nowego i „Główek”. Początek wizyty w tym dniu od godz. 9.00. W sobotę – 28 grudnia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Cisówki. Początek wizyty również od godz. 9.00. W poniedziałek 30 grudnia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Pustelnika mieszkających przy ulicach: Lipowej, Leśnej, Świerkowej, Granicznej i Brzozowej. Jeden z nas, rozpocznie wizytę na ulicach Granicznej i Brzozowej. Tu początek wizyty od godz. 18.00. Drugi z nas, będzie na ulicach Lipowej, Leśnej i Świerkowej. Tu początek wizyty od godz. 19.00. Po Nowym Roku, chcielibyśmy odwiedzić; we czwartek 02 stycznia – mieszkańców Wólki Wybranieckiej i Kolonii Goździówka, w piątek 03 stycznia – mieszkańców ul. Spacerowej, w sobotę 04 stycznia – chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Małkowa i Zawiesiuch. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.