Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

IV NIEDZIELA ADWENTU – 22.12.2019 r.

 1. Dziś, porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Jeszcze jutro i we wtorek możliwość spowiedzi. Jutro spowiadać będziemy od godz. 16.30 aż do ostatniej osoby. W Wigilię – we wtorek, spowiedź od godz. 6.00 do godz. 9.30. Kto by chciał jeszcze skorzystać ze spowiedzi – serdecznie zapraszamy.
 3. We wtorek ostatnie w tym roku Roraty. Zapraszamy wszystkich na godz. 6.30. Szczególne zaproszenie kierujemy pod adresem młodzieży i dzieci z naszej szkoły. Przynieście ze sobą Wasze zeszyty z wklejanymi puzzlami.
 4. Poświęcone opłatki na nasze stoły wigilijne, są nabycia w zakrystii. Ofiary złożone z racji nabywania opłatków, tak jak w latach poprzednich, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła. Dbajmy o to, aby na naszym stole wigilijnym był poświęcony opłatek – by nie zatracić sensu wieczerzy wigilijnej – a nie tradycyjny opłatek.
 5. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Serdecznie zapraszamy do ich nabywania.
 6. W kruchcie przy wyjściu z kościoła możemy u ministrantów nabyć sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży sianka, ministranci przeznaczają na wiosenny wyjazd.
 7. W tym tygodniu przeżywać będziemy uroczystość Bożego Narodzenia. We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o to, aby wieczerza wigilijna miała postny charakter. Niech na stole wigilijnym nie będzie alkoholu. Tradycyjnie Pasterka będzie odprawiana o godz. 24.00. Ofiary złożone na tacę w czasie Pasterki, są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
 8. W I Dzień Świąt, 25 grudnia, we środę, Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Mszy Św. wieczornej nie będzie.
 9. W II Dzień Świąt, 26 grudnia, we czwartek, Msze Św. w/g porządku niedzielnego. Ofiary złożone w tym dniu na tacę, przeznaczone są na budowę nowych świątyń w Diecezji.
 10. Zarówno w I jak i w II Dzień Świąt, w kruchcie kościoła, u przedstawicieli Rady Parafialnej, można będzie nabywać cegiełki na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. Pragniemy, aby był to wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu za dar wielkiego Papieża i wielkiego Polaka. Chcemy też, aby był to ślad historii, której nasze pokolenie było świadkiem i którą chcemy zostawić pokoleniom idącym za nami.
 11. W piątek 27 grudnia przypada święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. wieczornej, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy, że w piątek obowiązuje nas post piątkowy.
 12. W sobotę 28 grudnia, przeżywać będziemy święto Świętych Młodzianków. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 13. Przyszła niedziela, to Niedziela Św. Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy Św. o godz. 12.30, specjalne błogosławieństwo dla wszystkich małżeństw i rodzin. Serdecznie zapraszamy.
 14. Bezpośrednio po świętach, rozpoczniemy tegoroczną wizytę duszpasterską, zwaną popularnie Kolędą. Jeszcze w tym roku, chcemy odwiedzić: w piątek 27 grudnia – mieszkańców Walercina Starego, Walercina Nowego i „Główek”. Początek wizyty w tym dniu od godz. 9.00. W sobotę – 28 grudnia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Cisówki. Początek wizyty również od godz. 9.00. W poniedziałek 30 grudnia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Pustelnika mieszkających przy ulicach: Lipowej, Leśnej, Świerkowej, Granicznej i Brzozowej. Jeden z nas, rozpocznie wizytę na ulicach Granicznej i Brzozowej. Tu początek wizyty od godz. 18.00. Drugi z nas, będzie na ulicach Lipowej, Leśnej i Świerkowej. Tu początek wizyty od godz. 19.00. Po Nowym Roku, chcielibyśmy odwiedzić; we czwartek 02 stycznia – mieszkańców Wólki Wybranieckiej i Kolonii Goździówka, w piątek 03 stycznia – mieszkańców ul. Spacerowej, w sobotę 04 stycznia – chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Małkowa i Zawiesiuch. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content