Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

I NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 29.12.2019 r.

 1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 2. Podczas Mszy Św. o godz. 12.30 w sposób szczególny modlić się będziemy w intencji wszystkich rodzin i małżeństw. Udzielimy też specjalnie przeznaczonego na ten dzień błogosławieństwa.
 3. We wtorek ostatni dzień kalendarzowego roku. O godzinie 18.00 Msza Św. dziękczynna a po Mszy Św. uroczyste nabożeństwo na zakończenie starego roku. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 4. We środę przypada Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy Św. o godzinie 9.00 nabożeństwo eucharystyczne na rozpoczęcie Nowego Roku. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 5. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.30. Msza Św. o godz. 17.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 6. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 spotkanie i Msza Św. w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Kółka Żywego Różańca. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 7. Przyszła niedziela, to I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji eucharystycznej nie będzie.
 8. Również w przyszłą niedzielę, u przedstawicieli Rady Parafialnej, można będzie nabywać cegiełki na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. Pragniemy, aby był to wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu za dar wielkiego Papieża i wielkiego Polaka. Chcemy też, aby był to ślad historii, której nasze pokolenie było świadkiem i którą chcemy zostawić pokoleniom idącym za nami.
 9. W następny poniedziałek 06 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana u nas popularnie Świętem Trzech Króli. Msze Św. według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kadzidła i kredy. Poświęconą kredą znaczymy drzwi naszych domów na znak przyjęcia w rodzinie Bożego Słowa, które nam się objawiło w Jezusie Chrystusie. Spalane kadzidło jest symbolem naszej domowej i rodzinnej modlitwy.
 10. Ofiary, które złożymy 06 stycznia podczas Mszy Św. na tacę, przeznaczone są na misje.
 11. Podczas Pasterki, zbieraliśmy ofiary na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia. Zebraliśmy 803,40 zł. Natomiast w drugi dzień świąt, zbieraliśmy ofiary na budowę nowych świątyń w naszej diecezji. Zebraliśmy na ten cel 1.691,20 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i pomoc bardzo dziękuję. Bóg zapłać!
 12. Z całego serca chciałbym podziękować wszystkim rodzinom, które w minionym tygodniu gościły nas w swoich domach z wizytą duszpasterską. Bóg zapłać za życzliwość i serdeczność z jaką nas przyjmowaliście. Dziękuję również za ofiary złożone na rzecz parafii. Tegoroczne ofiary składane przy okazji kolędy, są przeznaczone na wsparcie funduszu remontu naszego ogrzewania w kościele.
  W tym tygodniu, chcielibyśmy odwiedzić rodziny według takiego porządku:
  – w poniedziałek 30 grudnia – mieszkańców ulic- Granicznej i Brzozowej, początek wizyty od godz. 18.00; oraz ulic Lipowej, Leśnej i Świerkowej – tu początek wizyty od godz. 19.00.
  – we czwartek 02 stycznia – mieszkańców Wólki Wybranieckiej i Kolonii Goździówka ( wraz z jedną rodziną z Wólki Wybranieckiej) – początek wizyt od godz. 16.00.
  – w piątek 03 stycznia – mieszkańców ulic: Kopernika, Jaskółki i Spacerowej; początek wizyty na ul. Kopernika od godz. 18.30 na ulicy Spacerowej początek wizyty od godz. 19.00. Jeden z nas rozpocznie od początku a drugi od końca.
  – w sobotę 04 stycznia – odwiedzimy mieszkańców Zawiesiuch i Małkowa. Początek wizyty od godz. 9.00.
  W następnym tygodniu, planujemy odwiedzić:
  – we wtorek 07 stycznia mieszkańców „Góreczki” na Kątach Goździejewskich I
  – we środę 08 stycznia mieszkańców ulicy Słonecznej zarówno w części Kątów Goździejewskich I jak i w Pustelniku
  – we czwartek 09 stycznia mieszkańców Poręb
  – w piątek 10 stycznia mieszkańców Cięciwy i Domu Nauczyciela na Szkolnej
  – w sobotę 11 stycznia mieszkańców Kubek – Górek.
 13. Tegoroczny Kurs Przedmałżeński rozpoczynamy w niedzielę 19 stycznia. Spotykamy się na Mszy Św. wieczornej i bezpośrednio po Mszy Św. będzie katecheza. Młodzież planującą ślub w tym roku, serdecznie zapraszamy.
 14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content