Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 05.01.2020 r.

 1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 2. Dzisiejsza niedziela, to I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji eucharystycznej nie będzie.
 3. U przedstawicieli Rady Parafialnej, możemy dzisiaj nabywać cegiełki na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. Pragniemy, aby był to wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu za dar wielkiego Papieża i wielkiego Polaka. Chcemy też, aby był to ślad historii, której nasze pokolenie było świadkiem i którą chcemy zostawić pokoleniom idącym za nami.
 4. W dniu jutrzejszym przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana u nas popularnie Świętem Trzech Króli. Msze Św. jutro według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kadzidła i kredy. Poświęconą kredą znaczymy drzwi naszych domów na znak przyjęcia w rodzinie Bożego Słowa, które nam się objawiło w Jezusie Chrystusie. Spalane kadzidło jest symbolem naszej domowej i rodzinnej modlitwy. Do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszamy.
 5. Ofiary, które jutro złożymy podczas Mszy Św. na tacę, przeznaczone są na misje.
 6. Jutro, od godz. 15.00 chcielibyśmy uzupełnić zaległą kolędę na Kolonii Goździówka i u jednej rodziny z Wólki Wybranieckiej.
 7. W piątek po wieczornej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszamy
 8. Z całego serca chciałbym podziękować wszystkim rodzinom, które w minionym tygodniu gościły nas w swoich domach z wizytą duszpasterską. Dziękuję państwu, którzy nas wozili. Bóg zapłać za życzliwość i serdeczność z jaką nas przyjmowaliście. Dziękuję również za ofiary złożone na rzecz parafii. Tegoroczne ofiary składane przy okazji kolędy, są przeznaczone na wsparcie funduszu remontu naszego ogrzewania w kościele.
  W tym tygodniu, chcielibyśmy odwiedzić rodziny według takiego porządku:
  – we wtorek 07 stycznia – chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Kątów Goździejewskich I z tzw. „Góreczki”. Jeden z nas rozpocznie od godz. 18.00 a drugi od godz. 19.00
  – we środę 08 stycznia – chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców ul. Słonecznej w Kątach Goździejewskich I – tu początek wizyty od godz. 18.00 a drugi z nas również mieszkańców ul. Słonecznej ale w Pustelniku. Tu początek wizyty od godz. 19.00
  – we czwartek 09 stycznia – odwiedzimy mieszkańców Poręb – obaj rozpoczniemy wizytę od godz. 16.00
  – w piątek 10 stycznia – jeden z nas odwiedzi mieszkańców Cięciwy – tu początek wizyty od godz. 18.00 a drugi z nas mieszkańców Domu Nauczyciela przy ul. Szkolnej. Tu początek wizyty od godz. 19.00
  – w sobotę 11 stycznia – odwiedzimy mieszkańców Krubek – Górek. Obaj rozpoczniemy od godz. 9.00.
  W następnym tygodniu, planujemy odwiedzić:
  – w poniedziałek 13 stycznia mieszkańców Gorzanki
  – we wtorek 14 stycznia mieszkańców Łęki
  – we środę 15 stycznia mieszkańców ulic: Cichej, Bocznej i Krótkiej oraz Polnej, Wąskiej i Goździk
  – we czwartek 16 stycznia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Ciopanu
  – w piątek 17 stycznia mieszkańców ul. Osiedlowej
  – w sobotę 18 stycznia mieszkańców Choin
 9. W przyszłą niedzielę wraz z całym Kościołem przeżywać będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Na Mszę Św. o godz. 12.30 serdecznie zapraszamy rodziców z małymi dziećmi. Po Mszy Św. specjalne błogosławieństwo dla nich.
 10. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami i z dziećmi z kl. III przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Św. Dzieci swoje spotkanie mieć będą w salce a rodzice w kościele.
 11. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary które złożymy na tacę, przeznaczone są na remont ogrzewania w naszym kościele.
 12. Tegoroczny Kurs Przedmałżeński rozpoczynamy w niedzielę 19 stycznia. Spotykamy się na Mszy Św. wieczornej i bezpośrednio po Mszy Św. będzie katecheza. Młodzież planującą ślub w tym roku, serdecznie zapraszamy.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content