Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 6, 1-6)

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim.
A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony».
I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

I NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 12.01.2020 r.

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  2. Wraz z całym Kościołem przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego. Na Mszę Św. o godz. 12.30 serdecznie zapraszamy rodziców z małymi dziećmi. Po Mszy Św. specjalne błogosławieństwo dla nich.
  3. Dzisiejsza niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na remont ogrzewania w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc bardzo serdecznie dziękuję.
  4. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami i z dziećmi z kl. III przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Św. Dzieci swoje spotkanie mieć będą w salce a rodzice w kościele.
  5. Tegoroczny Kurs Przedmałżeński rozpoczynamy w przyszłą niedzielę 19 stycznia. Spotykamy się na Mszy Św. wieczornej i bezpośrednio po Mszy Św. pierwsza katecheza. Szczególnie zapraszam młodzież planującą ślub w tym roku.
  6. W piątek po wieczornej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszamy.
  7. W sobotę 18 stycznia rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przebiegać będzie pod hasłem „Życzliwymi bądźmy”. W naszych codziennych modlitwach zawierzajmy Panu Bogu problem jedności, aby jedność o którą modlił się Pan Jezus na Ostatniej Wieczerzy była coraz bliżej nas.
  8. Z całego serca chcielibyśmy podziękować wszystkim rodzinom, które w minionym tygodniu gościły nas w swoich domach z wizytą duszpasterską. Dziękujemy państwu, którzy nas wozili. Bóg zapłać za życzliwość i serdeczność z jaką nas przyjmowaliście. Dziękuję również za ofiary złożone na rzecz parafii. Tegoroczne ofiary składane przy okazji kolędy, są przeznaczone na wsparcie funduszu remontu naszego ogrzewania w kościele.
    W tym tygodniu, chcielibyśmy odwiedzić rodziny według takiego porządku:
    – w poniedziałek 13 stycznia mieszkańców Gorzanki obaj rozpoczniemy od godz. 17.00
    – we wtorek 14 stycznia mieszkańców Łęki, jeden z nas rozpocznie od strony lasu od godz. 17.00 a drugi z nas od początku od godz. 18.00
    – we środę 15 stycznia mieszkańców ulic: Cichej, Bocznej i Krótkiej – tu początek wizyty od godz. 19.00, a drugi na ulicach Polnej, Wąskiej i Goździk – tu początek wizyty od godz. 18.00
    – we czwartek 16 stycznia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Ciopanu, rozpoczniemy we dwóch od godz. 16.00
    – w piątek 17 stycznia odwiedzimy mieszkańców ul. Osiedlowej, rozpoczniemy z obu stron od godz. 19.00
    – w sobotę 18 stycznia odwiedzimy mieszkańców Choin, rozpoczniemy z obu stron od godz. 9.00
    W następnym tygodniu, planujemy odwiedziny:
    – w poniedziałek 20 stycznia na ul. Szkolnej oraz w domach za szkołą w Kątach Goździejewskich I
    – we wtorek 21 stycznia na ul. Warszawskiej po stronie numerów parzystych
    – we środę 22 stycznia na ul. Nadrzecznej
    – we czwartek 23 stycznia na Wólce Konstancji i Kolonia Wólka Wybraniecka
    – w piątek 24 stycznia na ul. Warszawskiej po stronie numerów nieparzystych
    – w sobotę 25 stycznia na Goździówce
  9. W poniedziałek w Uroczystość Objawienia Pańskiego zbieraliśmy podczas Mszy Św. na tacę, ofiary przeznaczone na misje. Zebraliśmy na ten cel 1.737,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom za wsparcie misji z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
  10. W przyszłą niedzielę, u przedstawicieli Rady Parafialnej, można będzie nabywać cegiełki na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. Pragniemy, aby był to wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu za dar wielkiego Papieża i wielkiego Polaka. Chcemy też, aby był to ślad historii, której nasze pokolenie było świadkiem i którą chcemy zostawić pokoleniom idącym za nami.
  11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.