II NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.01.2020 r.

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  2. Wczoraj rozpoczęliśmy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przebiega on pod hasłem „Życzliwymi bądźmy”. W naszych codziennych modlitwach zawierzajmy Panu Bogu problem jedności Kościoła, aby jedność o którą modlił się Pan Jezus na Ostatniej Wieczerzy była coraz bliżej nas.
  3. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy tegoroczny Kurs Przedmałżeński. Spotykamy się na Mszy Św. wieczornej i bezpośrednio po Mszy Św. pierwsza katecheza. Szczególnie zapraszam młodzież planującą ślub w tym roku.
  4. Z racji III niedzieli miesiąca, u przedstawicieli Rady Parafialnej, można dzisiaj nabywać cegiełki na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. Pragniemy, aby był to wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu za dar wielkiego Papieża i wielkiego Polaka. Chcemy też, aby był to ślad historii, której nasze pokolenie było świadkiem i którą chcemy zostawić pokoleniom idącym za nami.
  5. Jutro przypada II rocznica ingresu pasterza naszej diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  6. W piątek po wieczornej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszamy.
  7. W sobotę przeżywać będziemy święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  8. Z całego serca chcielibyśmy podziękować wszystkim rodzinom, które w minionym tygodniu gościły nas w swoich domach z wizytą duszpasterską. Dziękujemy państwu, którzy nas wozili. Bóg zapłać za życzliwość i serdeczność z jaką nas przyjmowaliście. Dziękuję również za ofiary złożone na rzecz parafii. Tegoroczne ofiary składane przy okazji kolędy, są przeznaczone na wsparcie funduszu remontu naszego ogrzewania w kościele.
    W tym tygodniu, chcielibyśmy odwiedzić rodziny według takiego porządku:
    – w poniedziałek 20 stycznia mieszkańców ul. Szkolnej. Ks. Grzegorz rozpocznie od godz. 17.00 od ul. Warszawskiej, ja w domach za szkołą w Kątach Goździejewskich I i do końca ul. Szkolnej od godz. 18.00.
    – we wtorek 21 stycznia odwiedzimy mieszkańców ul. Warszawskiej po stronie numerów parzystych, jeden z nas rozpocznie od strony Ciopanu od godz. 17.00 a drugi z nas od leśniczówki od godz. 18.00
    – we środę 22 stycznia mieszkańców ulicy Nadrzecznej, wizytę rozpoczniemy z ks. Grzegorzem od godz. 17.00
    – we czwartek 23 stycznia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Wólki Konstancji oraz Kolonii Wólka Wybraniecka, wizytę rozpoczniemy we dwóch od godz. 16.00
    – w piątek 24 stycznia odwiedzimy mieszkańców ul. Warszawskiej po stronie numerów nieparzystych. Jeden z nas rozpocznie od strony Goździówki – tu początek wizyty od godz. 18.00 a drugi z nas od strony Halinowa. Tu początek wizyty od godz. 19.00
    – w sobotę 25 stycznia odwiedzimy mieszkańców Goździówki, rozpoczniemy z obu stron od godz. 9.00
    W następnym tygodniu, planujemy odwiedziny:
    – w poniedziałek 27 stycznia mieszkańców Kątów Goździejewskich I, jeden z nas rozpocznie od najniższych numerów od godz. 17.00 a drugi z nas od numerów najwyższych od godz. 18.00
    – we wtorek 28 stycznia mieszkańców Kątów Goździejewskich II, jeden z nas rozpocznie od numerów najniższych od godz. 17.00 a drugi z nas od godz. 18.00
    – we środę 29 stycznia mieszkańców Kątów Goździejewskich II, jeden z nas rozpocznie od numerów najwyższych od godz. 17.00 a drugi z nas od godz. 18.00
  9. W ubiegłą niedzielę, ofiary składane na tacę były przeznaczone na remont ogrzewania w naszym kościele. Zebraliśmy na ten cel 3.219,30 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie tych prac, bardzo serdecznie dziękuję.
  10. Poczynając od soboty 08 lutego, zapraszam osoby mające groby swoich bliskich w sektorach B1, B2 i B3, o zgłaszanie się do kancelarii w celu wymiany dokumentów cmentarnych.
  11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.