Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.01.2020 r.

 1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 2. Decyzją Ojca Św. Franciszka, dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego. Mamy sobie uświadamiać ważność Bożego Słowa w naszym codziennym życiu. Zatroszczmy się o to, aby chociaż dzisiaj Pismo Św. znalazło się na stole, w zasięgu naszej ręki, byśmy do niego zajrzeli, modlili się w domu.
 3. Katecheza Kursu Przedmałżeńskiego bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. Szczególnie zapraszam młodzież planującą ślub w tym roku.
 4. W piątek po wieczornej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszamy.
 5. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca a po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Żywy Różaniec. Do wspólnej modlitwy wszystkich miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Na początku każdej Mszy Św. poświęcenie świec i gromnic. Zadbajmy o to, aby w ręku każdego z nas znalazła się nasza świeca chrzcielna przypominająca nam światło Chrystusa, które zabłysło nam w dniu naszego chrztu.
 7. Przyszła niedziela, to również Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na utrzymanie zakonów klauzurowych.
 8. W przyszłą niedzielę przypada również I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji jeszcze nie będzie.
 9. Z całego serca chcielibyśmy podziękować wszystkim rodzinom, które w minionym tygodniu gościły nas w swoich domach z wizytą duszpasterską. Dziękujemy państwu, którzy nas wozili. Bóg zapłać za życzliwość i serdeczność, z jaką nas przyjmowaliście. Dziękuję również za ofiary złożone na rzecz parafii. Tegoroczne ofiary składane przy okazji kolędy, są przeznaczone na wsparcie funduszu remontu naszego ogrzewania w kościele.
  W tym tygodniu, chcielibyśmy odwiedzić rodziny według takiego porządku:
  – w poniedziałek 27 stycznia mieszkańców Kątów Goździejewskich I. jeden z nas rozpocznie od numerów najwyższych od godz. 17.00 a drugi z nas od numerów najniższych od godz. 18.00
  – we wtorek 28 stycznia odwiedzimy mieszkańców Kątów Goździejewskich II, jeden z nas rozpocznie od godz. 17.00 od numeru 1 a drugi z nas od godz. 18.00 od numeru 22 i będziemy szli do środka
  – we środę 29 stycznia odwiedzimy mieszkańców Kątów Goździejewskich II, jeden z nas rozpocznie od godz. 17.00 od numerów najwyższych a drugi z nas od środka wsi
 10. We środę powinniśmy zakończyć tegoroczną wizytę duszpasterską. Rodziny, z którymi nie mogliśmy się spotkać a chciałyby kolędowego spotkania, zapraszamy do zakrystii w celu ustalenia daty.
 11. W przyszłą niedzielę, u przedstawicieli Rady Parafialnej, można będzie nabywać cegiełki na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. Pragniemy, aby był to wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu za dar wielkiego Papieża i wielkiego Polaka. Chcemy też, aby był to ślad historii, której nasze pokolenie było świadkiem i którą chcemy zostawić pokoleniom idącym za nami.
 12. Poczynając od soboty 08 lutego, zapraszam osoby mające groby swoich bliskich w sektorach B1, B2 i B3, o zgłaszanie się do kancelarii w celu wymiany dokumentów cmentarnych.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content