Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – 02.02.2020 r.

 1. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego. Nawiązuje ono do uroczystości Bożego Narodzenia i tym samym kończy czas 40 dni od przyjścia na świat Bożego Syna. Porządek Mszy Św. dzisiaj jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 2. Dzisiejsza niedziela to również I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Za chwilę po tej Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji jeszcze nie będzie.
 3. W dniu dzisiejszym przypada również Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary, które złożyliśmy na tacę przeznaczone są na utrzymanie zakonów klauzurowych. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwe wsparcie klauzurowych wspólnot zakonnych serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
 4. Katecheza Kursu Przedmałżeńskiego dzisiaj bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. Szczególnie zapraszam młodzież planującą ślub w tym roku.
 5. Przy wyjściu z kościoła, u przedstawicieli Rady Parafialnej, można nabywać cegiełki na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. Pragniemy, aby był to wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu za dar wielkiego Papieża i wielkiego Polaka. Chcemy też, aby był to ślad historii, której nasze pokolenie było świadkiem i którą chcemy zostawić pokoleniom idącym za nami.
 6. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
 7. Tradycyjnie, jak w każdy piątek, po wieczornej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszamy.
 8. W piątek 07 lutego, przypada dzień imienin naszego Biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy szczególnie o Nim w naszych modlitwach.
 9. Moi Drodzy! Zakończyliśmy już tegoroczną wizytę duszpasterską. Z całego serca chcielibyśmy podziękować wszystkim rodzinom, które gościły nas w swoich domach. Serdecznie dziękujemy państwu, którzy nas wozili. Bóg zapłać za życzliwość i serdeczność, z jaką nas przyjmowaliście. Dziękuję również za ofiary złożone na rzecz parafii. Niebawem przygotuję sprawozdanie za miniony rok. Ze wszystkimi danymi będziemy mogli się zapoznać. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuję.
 10. Poczynając od soboty 08 lutego, zapraszam osoby mające groby swoich bliskich w sektorach B1, B2 i B3, o zgłaszanie się do kancelarii w celu wymiany dokumentów cmentarnych. W sobotę, kancelaria będzie czynna od godz. 11.00 do godz. 13.00. Serdecznie zapraszam.
 11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.