Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.02.2020 r.

  1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św.tradycyjnie o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  2. Dzisiaj zajęcia Kursu Przedmałżeńskiego odbywać się będą już w naszym kościele. Katecheza rozpocznie się po wieczornej Mszy Św. Proszę pamiętać o tej zmianie.
  3. Moi Drodzy! W najbliższą środę, przypada już Środa Popielcowa, tym samym rozpoczynamy tegoroczny Wielki Post. We Środę Popielcową Msze Św. będą odprawiane o godz. 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Pokutny obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy Św. Chcemy by każdy miał możliwość godnie rozpocząć czas Wielkiego Postu. We Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły czyli ilościowy (spożywamy jeden posiłek do syta) i jakościowy (nie spożywamy pokarmów mięsnych i pochodnych od mięsa). Post ten obowiązuje wszystkich wierzących między 18 a 60 rokiem życia. Postarajmy się tak zaplanować ten dzień, aby uczestniczyć we Mszy Św.
  4. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa prowadzona przez dzieci o godz. 15.30 a Msza Św. o godz. 16.00. Msza Św. wieczorna o godz. 17.30, po Mszy Św. Droga Krzyżowa dla dorosłych i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.
  5. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca ale i I Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  6. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne, przeżywać będziemy 19, 20 i 21 marca.
    Szczegółowe informacje na stronie internetowej i w gablotach przed kościołem znajdziemy już w I Niedzielę Wielkiego Postu.
  7. Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich Państwa Sołtysów, aby tak jak w latach poprzednich, przeprowadzić przy okazji opłat podatkowych, zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracji ołtarza i kościoła w ciągu roku. Za życzliwość i pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content