Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 01.03.2020 r.

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  2. Z racji I Niedzieli Miesiąca i I Niedzieli Wielkiego Postu, po Mszy Św. o godz. 9.00 pierwsze nasze wspólne nabożeństwo Gorzkich Żali. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  3. Z racji choroby Ks. Proboszcza, dziś zajęć Kursu Przedmałżeńskiego nie będzie. W przyszłą niedzielę zajęcia odbywać się będą już normalnie.
  4. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa prowadzona przez dzieci o godz. 15.30 a Msza Św. o godz. 16.00. Msza Św. wieczorna o godz. 17.30, po Mszy Św. Droga Krzyżowa dla dorosłych i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.
  5. W piątek przypada również I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży szkolnej od godz. 15.15.
  6. W sobotę z racji I Soboty Miesiąca, o godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Żywy Różaniec. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  7. W sobotę od godz. 11.00 zapraszam do kancelarii, osoby mające groby swoich bliskich w sektorach B1, B2 i B3, w celu wymiany dokumentów.
  8. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. zbierać będziemy do puszek ofiary na cele misyjne Ad Gentes. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie tych dzieł, serdecznie dziękuję.
  9. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne, przeżywać będziemy 19, 20 i 21 marca.
    Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej i w gablotach przed kościołem.
  10. Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich Państwa Sołtysów, aby tak jak w latach poprzednich, przeprowadzić przy okazji opłat podatkowych, zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracji ołtarza i kościoła w ciągu roku. Za życzliwość i pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  11. Moi Kochani! Chciałem z całego serca podziękować Wam Wszystkim za pamięć i modlitwę w mojej intencji. Bardzo serdecznie dziękuję za zorganizowaną we czwartek wieczorem Mszę Św. w mojej intencji. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Grzegorzowi za odprawienie tej Mszy Św. a Wam kochani za modlitwę. Dopadła mnie sepsa we wczesnym stadium. Gdyby nie wczesne rozpoznanie, to dzisiejszy dzień według lekarzy, byłby ostatni, bo nie udałoby się już z tego zakażenia mnie wyciągnąć. O tym że jest lepiej dowiedziałem się we czwartek ok. 17.30, gdy przyszła P. Doktor z wynikami środowych badań. Wtedy minęła gorączka, którą miałem od niedzieli i zacząłem się zupełnie inaczej czuć; bez bólu głowy, bez bólu nerek, bez bólu płuc. Jeszcze raz, za modlitwę i wsparcie z całego serca Wam dziękuję. Bóg Wam zapłać za serce i życzliwość!
  12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.