Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 01.03.2020 r.

 1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 2. Z racji I Niedzieli Miesiąca i I Niedzieli Wielkiego Postu, po Mszy Św. o godz. 9.00 pierwsze nasze wspólne nabożeństwo Gorzkich Żali. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 3. Z racji choroby Ks. Proboszcza, dziś zajęć Kursu Przedmałżeńskiego nie będzie. W przyszłą niedzielę zajęcia odbywać się będą już normalnie.
 4. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa prowadzona przez dzieci o godz. 15.30 a Msza Św. o godz. 16.00. Msza Św. wieczorna o godz. 17.30, po Mszy Św. Droga Krzyżowa dla dorosłych i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.
 5. W piątek przypada również I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży szkolnej od godz. 15.15.
 6. W sobotę z racji I Soboty Miesiąca, o godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Żywy Różaniec. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 7. W sobotę od godz. 11.00 zapraszam do kancelarii, osoby mające groby swoich bliskich w sektorach B1, B2 i B3, w celu wymiany dokumentów.
 8. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. zbierać będziemy do puszek ofiary na cele misyjne Ad Gentes. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie tych dzieł, serdecznie dziękuję.
 9. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne, przeżywać będziemy 19, 20 i 21 marca.
  Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej i w gablotach przed kościołem.
 10. Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich Państwa Sołtysów, aby tak jak w latach poprzednich, przeprowadzić przy okazji opłat podatkowych, zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracji ołtarza i kościoła w ciągu roku. Za życzliwość i pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 11. Moi Kochani! Chciałem z całego serca podziękować Wam Wszystkim za pamięć i modlitwę w mojej intencji. Bardzo serdecznie dziękuję za zorganizowaną we czwartek wieczorem Mszę Św. w mojej intencji. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Grzegorzowi za odprawienie tej Mszy Św. a Wam kochani za modlitwę. Dopadła mnie sepsa we wczesnym stadium. Gdyby nie wczesne rozpoznanie, to dzisiejszy dzień według lekarzy, byłby ostatni, bo nie udałoby się już z tego zakażenia mnie wyciągnąć. O tym że jest lepiej dowiedziałem się we czwartek ok. 17.30, gdy przyszła P. Doktor z wynikami środowych badań. Wtedy minęła gorączka, którą miałem od niedzieli i zacząłem się zupełnie inaczej czuć; bez bólu głowy, bez bólu nerek, bez bólu płuc. Jeszcze raz, za modlitwę i wsparcie z całego serca Wam dziękuję. Bóg Wam zapłać za serce i życzliwość!
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content