Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15.03.2020 r.

 1. Dzisiaj Msze Św. jeszcze według dotychczasowego porządku: 9.00, 11.00 i 12.30. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Pamiętajmy Moi Drodzy! Jesteśmy zobligowani, aby w każdej Mszy Św. w kościele brało udział nie więcej niż 50 osób. To kwestia naszego zdrowia i życia. Nie lekceważmy tych drastycznych przepisów. Dostosujmy się do nich. Każda niedzielna Msza Św. z naszego kościoła w tym czasie, będzie transmitowana w internecie i tu możemy w niej uczestniczyć. W obecnej sytuacji w której jest nasz kraj, zachęcam do tej formy uczestniczenia we Mszy Św. Bądźmy razem! Choć trudno, zachowajmy jednak więź z parafią. Słuchajcie ogłoszeń, komunikatów, by uczestniczyć w życiu Parafii.
 3. W związku z odwołaniem wszystkich nabożeństw wielkopostnych, pragnę poinformować, iż nabożeństwo Gorzkich Żali, bez udziału wiernych, w niedziele, będzie transmitowane z naszego kościoła tylko przez internet o godz. 17.00. Droga Krzyżowa, również bez udziału wiernych, w piątek o godz. 18.00. Zachęcamy i zapraszamy do tej formy uczestnictwa.
 4. Rodziców dzieci klas II pragnę poinformować, iż I Komunię Św. dzieci w przyszłym roku, planujemy na 16 maja.
 5. We czwartek przypada uroczystość Św. Józefa. Pamiętajmy tego dnia o tym wielkim i wspaniałym patronie. W naszych modlitwach, powierzajmy Mu sprawy naszej Ojczyzny.
 6. Moi Drodzy! We czwartek powinniśmy rozpoczynać nasze tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne. Dekretem naszego Biskupa Ordynariusza zostały one z konieczności odwołane. Przyjęte w te dni intencje mszalne, będą odprawione tak jak zostały przyjęte. Będą głoszone konferencje, ale bez udziału wiernych. Można je będzie wysłuchać i w nich uczestniczyć tylko przez transmisję internetową. Godziny transmisji podamy jutro na stronie internetowej Parafii. Zachęcam Was to tej formy wielkopostnego skupienia. Pomimo pandemii i wynikających z tego ograniczeń, nie zgubmy szansy zasłuchania się w Boże Słowo. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania, proszę o przygotowanie z każdej konferencji krótkich refleksji, nie więcej niż na pół strony. Składamy je bezpośrednio u mnie po rozpoczęciu nauki w szkole.
 7. Spowiedzi rekolekcyjnej w tym czasie nie będzie. Zorganizujemy spowiedź w późniejszym terminie, przed świętami. Na razie, spowiadać będziemy codziennie przed Mszą Św.
 8. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski, w tym niezwykle trudnym czasie jaki przyszło nam przeżywać, od najbliższej soboty wprowadzamy nowe godziny niedzielnych Mszy Św. Pierwsza Msza Św. niedzielna, będzie odprawiana już w soboty o godz. 18.00. W niedziele będzie dodatkowa Msza Św. o 7.00. Pozostałe Msze Św. będą o zwykłych godzinach czyli o 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Msze Św. niedzielne od 7.00 będą transmitowane przez internet.
 9. W najbliższych dniach, kancelaria parafialna będzie nieczynna. Na bieżąco będą załatwiane sprawy pogrzebowe. W innych sprawach bardzo proszę by wcześniej się umawiać.
 10. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Poręb oraz Sołtysowi P. Wieczorkowi za zebrane ofiary na dekoracje do Grobu Pańskiego i na kwiaty do kościoła. Przekazanych zostało 222 zł.
 11. Moi Drodzy! Ostatnio w mediach dużo mówi się o odpowiedzialności. Odpowiedzialność ludzi wierzących, nas chrześcijan, to nie tylko podporządkowanie się nadzwyczajnym przepisom prawa. To coś więcej! W naszą odpowiedzialność wpisana jest modlitwa i wołanie do Pana Boga o miłosierdzie, litość i łaskę nad swoim ludem. Dlatego Księża Biskupi zachęcają nas do codziennej modlitwy w intencji ludzi zarażonych, chorych, poddanych kwarantannie. Za lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, personel szpitalny i laboratoryjny. Zachęcamy wszystkie rodziny do podjęcia we wspólnotach rodzinnych, czy jeżeli jesteśmy sami – to indywidualnie, codziennej modlitwy różańcowej. Spotykamy się wspólnie duchowo codziennie o 20.30. Przez Maryję prośmy z wiarą o miłosierdzie i ratunek dla nas, dla naszych rodzin, naszej parafii i całej Ojczyzny. Okażmy i tu naszą odpowiedzialność!
 12. Bardzo serdecznie pragnę podziękować P. Sylwestrowi Bąkowskiemu za przygotowanie całego zaplecza do transmisji Mszy Św. w internecie. Bardzo dziękuję za kompetentną wiedzę i życzliwie poświęcony czas dla dobra nas Wszystkich. Bóg zapłać z całego serca!
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka. Można ją nabyć dzisiaj czy w tygodniu.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content