Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22.03.2020 r.

 1. Msze Św. w naszej parafii są odprawiane według nowego porządku. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski zwiększyliśmy ilość niedzielnych Mszy Św. na czas epidemii. Niedzielne Msze Św. są odprawiane: w sobotę wieczorem o godz. 18.00, w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i o 18.00. W niedziele od godz. 7.00 Msze Św. są transmitowane przez internet. Jest dyspensa od uczestniczenia we Mszy Św. ale w kościele. Dyspensa nie jest zwolnieniem od uczestniczenia we Mszy Św. w ogóle. W obecnej sytuacji epidemii w której jest nasz kraj, zachęcam do tej formy uczestniczenia we Mszy Św. Bądźmy razem! Choć trudno, zachowajmy jednak więź z parafią. Słuchajcie ogłoszeń, komunikatów, by uczestniczyć jednak w życiu Parafii. Pamiętajmy też o ograniczeniach co do ilości osób mogących być jednorazowo w kościele – 50 osób.
 2. W związku z odwołaniem wszystkich nabożeństw wielkopostnych, pragnę poinformować, iż nabożeństwo Gorzkich Żali, bez udziału wiernych, w niedziele, będzie transmitowane z naszego kościoła tylko przez internet o godz. 17.00. Droga Krzyżowa, również bez udziału wiernych, w piątek o godz. 18.00. Zachęcamy i zapraszamy do tej formy uczestnictwa.
 3. We środę przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Pamiętajmy tego dnia o tej uroczystości i starajmy się uczestniczyć we Mszy Św. przez internet. W naszych modlitwach, powierzajmy Matce Bożej trudny czas w naszej Ojczyźnie. Prośmy Ją o oddalenie tej zarazy – przecież jesteśmy Jej Królestwem. Wszystkie Msze Św. w tym dniu, będą transmitowane przez internet.
 4. We środę przypada również 28 rocznica erygowania naszej diecezji. Po Mszy Św. wieczornej, ponowimy akt zawierzenia naszej diecezji Miłosierdziu Bożemu.
 5. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży będą transmitowane przez internet we środę, czwartek i piątek. Konferencje dla dzieci do kl. IV włącznie będą o godz. 10.00. Dla młodzieży starszej o godz. 11.00. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania, proszę o przygotowanie z każdej konferencji krótkich refleksji. Niech nie przekraczają połowy strony formatu A4. Proszę by były pisane na komputerze czcionką 10. W niedzielę, po rozpoczęciu nauki w szkole, proszę je złożyć u mnie.
 6. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi. Spowiadamy codziennie 15 minut przed każdą Mszą Św. Zadbajmy też, by w kaplicy nie czekać w kolejce. Nawet przy zachowaniu większych odległości. Niech w kaplicy będzie tylko ta osoba, która się spowiada.
 7. W najbliższych dniach, kancelaria parafialna będzie nieczynna. Na bieżąco będą załatwiane tylko sprawy pogrzebowe. W innych sprawach bardzo proszę by wcześniej się umawiać.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Walercina oraz Sołtysowi P. Józefowi Wieczorkowi za zebrane ofiary na dekoracje do Grobu Pańskiego i na kwiaty do kościoła. Przekazanych zostało 330 zł. Dziękuję także mieszkańcom Cisówki za zebrane na ten cel ofiary. Osobom zbierającym: p. Janinie Weselińskiej, p. Grażynie Płoszaj – Rowickiej i p. Andrzejowi Kowalczykowi. Przekazanych zostało 897 zł. Bóg zapłać Wam Kochani!
 9. W minionym tygodniu zakupiliśmy profesjonalne środki do dezynfekcji naszego kościoła. Może być dziwny zapach w kościele ale proszę się temu nie dziwić
 10. Moi Drodzy! Ostatnio w mediach dużo mówi się o odpowiedzialności. Odpowiedzialność ludzi wierzących, nas chrześcijan, to nie tylko podporządkowanie się nadzwyczajnym przepisom prawa. To coś więcej! W naszą odpowiedzialność wpisana jest modlitwa i wołanie do Pana Boga o miłosierdzie, litość i łaskę nad swoim ludem. Dlatego Księża Biskupi zachęcają nas do codziennej modlitwy w intencji ludzi zarażonych, chorych, poddanych kwarantannie. Za lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, personel szpitalny i laboratoryjny. Zachęcamy wszystkie rodziny do podjęcia we wspólnotach rodzinnych, czy jeżeli jesteśmy sami – to indywidualnie, codziennej modlitwy różańcowej. Spotykamy się wspólnie duchowo codziennie o 20.30. Przez Maryję prośmy z wiarą o miłosierdzie i ratunek dla nas, dla naszych rodzin, naszej parafii i całej Ojczyzny. Okażmy i tu naszą odpowiedzialność!
 11. Pamiętajmy, że w przyszłym tygodniu jest zmiana czasu na letni.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.