Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 05.04.2020 r.

 1. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy Niedzielę Palmową. Msze Św. z niedzieli: sobota 18.00 i jutro o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Poświęcenie palm tylko na początku każdej Mszy Św. We Mszach Św. mogą uczestniczyć w kościele tylko osoby z rodziny zamawiającej intencję i to w liczbie nie większej niż 5 osób.
 2. Wszystkie Msze Św. niedzielne wraz z poświęceniem palm są transmitowane przez internet. Zachęcam do udziału we Mszy Św. w ten sposób. Z racji epidemii inaczej w tej chwili nie możemy. Bądźmy razem! Choć trudno, zachowajmy jednak więź z parafią. Słuchajcie ogłoszeń, komunikatów, by uczestniczyć jednak w życiu Parafii. Pamiętajmy też o ograniczeniach co do ilości osób mogących być jednorazowo w kościele – 5 osób.
 3. Ze względu na ograniczoną ilość osób mogących brać udział we Mszy Św. w kościele, poświęcenia palm będziemy mogli dokonać w formie nadzwyczajnej. W domu, ktoś z domowników, na modlitwę błogosławieństwa trzyma palmę w ręku. Po modlitwie błogosławieństwa, należy pokropić palmę wodą błogosławioną np. tą, którą posługujemy się przy poświęceniu domu w czasie wizyty duszpasterskiej.
 4. W związku z odwołaniem wszystkich nabożeństw wielkopostnych, pragnę poinformować, iż nabożeństwo Gorzkich Żali, bez udziału wiernych, będzie transmitowane z naszego kościoła dzisiaj tylko przez internet o godz. 17.00. Zachęcamy i zapraszamy do tej formy uczestnictwa.
 5. Moi drodzy! Decyzją władz, od dzisiaj, jest zamknięty nasz cmentarz parafialny. Bardzo proszę tę decyzję szanować. Zgodnie z decyzją, cmentarz będzie zamknięty do odwołania. Jedyny czas, kiedy będzie otwarty, to czas pogrzebu.
 6. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi. Jutro, we wtorek i we środę, spowiadamy codziennie od godz. 17.00 do godz. 19.30 a jeżeli będą chętni, to i dłużej. Spowiedź będzie w kaplicy. Zadbajmy, aby w kaplicy nie było więcej niż pięć osób. Każdej wyspowiadanej grupie udzielimy Komunii Św. i wtedy będzie mogła wejść następna grupa.
 7. W Wielki Czwartek uroczysta Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii, możliwość adoracji do godz. 21.30. Liturgia Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana bez udziału wiernych. Cała liturgia będzie transmitowana przez internet. Adoracja do 21.30 również będzie transmitowana przez internet. Spowiedź w Wielki Czwartek od godz. 20.00 do 21.30 w konfesjonałach na kościele. Zadbajmy, aby w wówczas w kościele nie było więcej niż pięć osób. Każdej wyspowiadanej grupie udzielimy Komunii Św. i wtedy będzie mogła wejść następna grupa.
 8. W Wielki Piątek o godz. 15.00, w godzinie męki naszego Zbawiciela, rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Po nowennie, do Liturgii Męki Pańskiej możliwość adoracji ale tylko przez internet. Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii możliwość adoracji Pana Jezusa. Zarówno nowenna jak i Liturgia Męki Pańskiej oraz adoracja po liturgii odbywać się będą w kościele bez udziału wiernych. Będzie tylko transmisja przez internet.
 9. Pamiętajmy Kochani, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły czyli ilościowy i jakościowy. Spożywamy jeden posiłek do syta. Nie spożywamy w tym dniu mięsa ani produktów pochodzących z mięsa.
 10. W Wielki Piątek spowiadać będziemy po Liturgii Męki Pańskiej do godz. 21.30 w konfesjonałach na kościele. Zadbajmy, aby wówczas w kościele nie było więcej niż pięć osób. Każdej wyspowiadanej grupie udzielimy Komunii Św. i wtedy będzie mogła wejść następna grupa.
 11. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów tylko przez internet. Zapraszamy o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 14.30. Przygotowujemy koszyk do poświęcenia. Zadbajmy, aby ustawić go na białym obrusie. W podanych godzinach, odmówimy w kościele modlitwę błogosławieństwa transmitowaną przez internet. Po modlitwie, wypada, aby ojciec rodziny, pokropił pokarmy wodą błogosławioną, tą której używamy podczas wizyty duszpasterskiej do poświęcenia domu. Zatroszczmy się o to, aby do śniadania świątecznego, koszyk z poświęconymi pokarmami stał w godnym miejscu. Poświęcenia w kościele nie będzie.
 12. O godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego transmitowana tylko przez internet. Po nowennie możliwość adoracji do godz. 18.00 też tylko przez internet. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 13. Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy tradycyjnie o godz. 19.00. Sprawowana będzie bez udziału wiernych. Uczestniczyć w niej będziemy mogli tylko przez internet.
 14. Spowiedź w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do godz. 12.00 – chyba, że będzie więcej osób. Później już spowiadać nie będziemy. Spowiedź będzie w konfesjonałach na kościele. Zadbajmy, aby wówczas w kościele nie było więcej niż pięć osób. Każdej wyspowiadanej grupie udzielimy Komunii Św. i wtedy będzie mogła wejść następna grupa.
 15. W niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Transmisję uroczystej Mszy Św. Rezurekcyjnej rozpoczniemy o godz. 6.30. Msza Św. będzie odprawiana bez udziału wiernych. Później Msze Św. o godz. 11.00 i 12.30 transmitowane również tylko przez internet. W tych Mszach Św. może uczestniczyć tylko rodzina, która zamówiła intencję Mszy Św. w liczbie do 5 osób. Mszy Św. wieczornej w pierwszy dzień świąt już nie będzie. Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. o godz. 12.30.
 16. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. według niedzielnego porządku. Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. o godz. 12.30. Wszystkie Msze Św. oraz nowenna, będą transmitowane przez internet.
 17. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Krubek – Górek oraz Sołtysowi P. Arturowi Szejna za zebrane ofiary na dekoracje do Grobu Pańskiego i na kwiaty do kościoła. Przekazanych zostało 560 zł. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Pustelnika i p. Sołtys Sylwi Buczek za zebrane ofiary. Przekazanych zostało 1.100 zł. Dziękuję również prywatnym ofiarodawcom za wsparcie i pomoc w trosce o nasz kościół. Bóg zapłać Wam Kochani za pamięć i życzliwość!
 18. W najbliższych dniach, kancelaria parafialna będzie nieczynna. Na bieżąco będą załatwiane tylko sprawy pogrzebowe. W innych sprawach bardzo proszę by wcześniej się umawiać.
 19. Księża Biskupi zachęcają nas do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ludzi zarażonych, chorych, poddanych kwarantannie. Za lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, personel szpitalny i laboratoryjny. Zachęcamy wszystkie rodziny do podjęcia we wspólnotach rodzinnych, czy jeżeli jesteśmy sami – to indywidualnie, codziennej modlitwy różańcowej. Spotykamy się wspólnie duchowo codziennie o 20.30. Przez Maryję prośmy z wiarą o miłosierdzie i ratunek dla nas, dla naszych rodzin, naszej parafii i całej Ojczyzny. Okażmy tu naszą odpowiedzialność! Dbajmy też o przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych!
 20. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

W tym tygodniu Tygodnik Idziemy jest dostępny za darmo i jest tylko w wersji elektronicznej. Kliknij tutaj, aby przejść do Tygodnika Idziemy

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content