Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12.04.2020 r.

 1. Dziś, wraz z całym Kościołem, przeżywamy najważniejsze wydarzenie naszej wiary – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Pan prawdziwie zmartwychwstał! Tą radością się dzisiaj dzielimy i chcemy nią żyć każdego dnia przez cały rok.
 2. Msze Św. dzisiaj jeszcze o godz. 11.00 i 12.30. W tych Mszach Św. może brać udział tylko rodzina, która zamawiała tę intencję. Bardzo proszę, by liczba osób z rodziny nie przekraczała wymaganych 5. Obie Msze Św. będą transmitowane przez internet. Mszy Św. wieczornej, już dzisiaj nie będzie.
 3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dziś po Mszy Św. o godz. 12.30. Zachęcam i zapraszam do wspólnej modlitwy przez transmisję internetową.
 4. Jutro Msze Św. według porządku niedzielnego: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tych Mszach Św. może brać udział tylko rodzina, która zamawiała tę intencję. Bardzo też proszę, by liczba osób z rodziny nie przekraczała wymaganych 5. Wszystkie jutrzejsze Msze Św. będą transmitowane przez internet.
 5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego jutro po Mszy Św. o godz. 12.30. Zachęcam i zapraszam do wspólnej modlitwy przez transmisję internetową.
 6. Najbliższy tydzień, przeżywamy jako Oktawę Wielkanocy. Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie po wieczornej Mszy Św. za wyjątkiem czwartku. We czwartek po Mszy Św. o godz. 8.00. Zachęcam i zapraszam do wspólnej modlitwy przez transmisję internetową.
 7. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocnej, post piątkowy nas nie obowiązuje.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. o godz. 12.30 uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z udziałem w tym nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Choin oraz Paniom z Kółka Różańcowego w Choinach za zebrane ofiary na dekoracje do Grobu Pańskiego i na kwiaty do kościoła. Przekazanych zostało 580 zł. Bóg zapłać za serdeczność i pamięć.
 10. Moi drodzy! Chociaż już wczoraj mówiliśmy o tym w ogłoszeniach, to dzisiaj jeszcze raz chciałbym do tego nawiązać. Wszyscy przeżywamy trudny czas pandemii w naszej Ojczyźnie. Chciałem Wam bardzo serdecznie podziękować za dyscyplinę i dojrzałość. Wiemy, że wiele osób chciałoby bezpośrednio uczestniczyć w wydarzeniach Triduum Paschalnego. Nie jest to jednak możliwe. Dziękuję Wam, że jesteście odpowiedzialni za swoje zdrowie i innych, za swoje życie i innych. Ja, z ks. Grzegorzem, też tęsknimy za Wami. Miejmy nadzieję w naszym Panu, że to już niedługo potrwa. Dziękuję Wam bardzo serdecznie!
 11. Z całego serca chciałbym też podziękować Wszystkim, dzięki którym, mimo trudności, przeżywamy te święta w pokoju i jedności. Bardzo serdecznie dziękuję P. Sylwkowi za umożliwianie nam transmisji internetowych. Dziękuję P. Przemkowi za oprawę muzyczną, dziękuję starszej generacji ministrantów za posługę przy ołtarzu. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do ks. Grzegorza za jego posługę i w konfesjonale i przy wszystkich koniecznych pracach. Wyrazy głębokiej wdzięczności i szacunku kieruję do P. Wiesława i P. Żanety za dekoracje, wystrój kościoła, porządek i stałą dezynfekcję, tak niezbędną w czasie pandemii. Bóg Wam zapłać!
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.