Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12.04.2020 r.

 1. Dziś, wraz z całym Kościołem, przeżywamy najważniejsze wydarzenie naszej wiary – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Pan prawdziwie zmartwychwstał! Tą radością się dzisiaj dzielimy i chcemy nią żyć każdego dnia przez cały rok.
 2. Msze Św. dzisiaj jeszcze o godz. 11.00 i 12.30. W tych Mszach Św. może brać udział tylko rodzina, która zamawiała tę intencję. Bardzo proszę, by liczba osób z rodziny nie przekraczała wymaganych 5. Obie Msze Św. będą transmitowane przez internet. Mszy Św. wieczornej, już dzisiaj nie będzie.
 3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dziś po Mszy Św. o godz. 12.30. Zachęcam i zapraszam do wspólnej modlitwy przez transmisję internetową.
 4. Jutro Msze Św. według porządku niedzielnego: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tych Mszach Św. może brać udział tylko rodzina, która zamawiała tę intencję. Bardzo też proszę, by liczba osób z rodziny nie przekraczała wymaganych 5. Wszystkie jutrzejsze Msze Św. będą transmitowane przez internet.
 5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego jutro po Mszy Św. o godz. 12.30. Zachęcam i zapraszam do wspólnej modlitwy przez transmisję internetową.
 6. Najbliższy tydzień, przeżywamy jako Oktawę Wielkanocy. Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie po wieczornej Mszy Św. za wyjątkiem czwartku. We czwartek po Mszy Św. o godz. 8.00. Zachęcam i zapraszam do wspólnej modlitwy przez transmisję internetową.
 7. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocnej, post piątkowy nas nie obowiązuje.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. o godz. 12.30 uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z udziałem w tym nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Choin oraz Paniom z Kółka Różańcowego w Choinach za zebrane ofiary na dekoracje do Grobu Pańskiego i na kwiaty do kościoła. Przekazanych zostało 580 zł. Bóg zapłać za serdeczność i pamięć.
 10. Moi drodzy! Chociaż już wczoraj mówiliśmy o tym w ogłoszeniach, to dzisiaj jeszcze raz chciałbym do tego nawiązać. Wszyscy przeżywamy trudny czas pandemii w naszej Ojczyźnie. Chciałem Wam bardzo serdecznie podziękować za dyscyplinę i dojrzałość. Wiemy, że wiele osób chciałoby bezpośrednio uczestniczyć w wydarzeniach Triduum Paschalnego. Nie jest to jednak możliwe. Dziękuję Wam, że jesteście odpowiedzialni za swoje zdrowie i innych, za swoje życie i innych. Ja, z ks. Grzegorzem, też tęsknimy za Wami. Miejmy nadzieję w naszym Panu, że to już niedługo potrwa. Dziękuję Wam bardzo serdecznie!
 11. Z całego serca chciałbym też podziękować Wszystkim, dzięki którym, mimo trudności, przeżywamy te święta w pokoju i jedności. Bardzo serdecznie dziękuję P. Sylwkowi za umożliwianie nam transmisji internetowych. Dziękuję P. Przemkowi za oprawę muzyczną, dziękuję starszej generacji ministrantów za posługę przy ołtarzu. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do ks. Grzegorza za jego posługę i w konfesjonale i przy wszystkich koniecznych pracach. Wyrazy głębokiej wdzięczności i szacunku kieruję do P. Wiesława i P. Żanety za dekoracje, wystrój kościoła, porządek i stałą dezynfekcję, tak niezbędną w czasie pandemii. Bóg Wam zapłać!
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content