Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 19.04.2020 r.

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy Św. o godz. 12.30 uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z udziałem w tym nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  2. Każdy kto dzisiaj z wiarą odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego uzyskuje odpust zupełny.
  3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Starajmy się z wrażliwością dostrzegać biedę duchową i materialną naszych bliźnich. Chciejmy wyjść naprzeciw biedzie bliźniego.
  4. We czwartek przypada uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do udziału we Mszy Św. W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy w tym dniu o naszej Ojczyźnie, o wszystkich Polakach.
  5. W sobotę przeżywać będziemy święto Św. Marka Ewangelisty – jest to dzień imienin biskupa Marka Solarczyka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  6. W sobotę, przypada doroczny dzień modlitw o urodzaje. O godz. 9.00 dodatkowa Msza Św. w czasie której modlić się będziemy o urodzaje w naszej Ojczyźnie. Po Mszy Św. eucharystyczna procesja błagalna. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  7. Od jutra zmieniają się przepisy odnośnie uczestniczenia we Mszach Św. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia, w kościele we Mszy Św. może uczestniczyć jedna osoba na 15 m2. Według naszych obliczeń, jednorazowo w kościele może przebywać 23 osoby, w kaplicy 4 osoby a w kruchcie 2 osoby. Wszystkie osoby przebywające w kościele, w kaplicy bądź w kruchcie, trzeba aby miały maseczki na twarzy. Również i osoby będące na zewnątrz kościoła. Bardzo Was moi drodzy proszę o rygorystyczne zastosowanie się do tych przepisów. Tu chodzi o zdrowie i życie każdego z nas.
  8. Decyzją GIS od jutra będzie otwarty cmentarz. Na cmentarzu wolno przebywać tylko w maseczce na ustach i nosie. Proszę przestrzegać tych zaleceń.
  9. Bardzo serdecznie proszę osoby, które na 4 maja zamawiały intencje mszalne o kontakt w zakrystii.
  10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content