Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2020 r.

 1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy. Pragniemy też przypomnieć, że wszystkie Msze Św. niedzielne są transmitowane przez internet.
 2. We środę przypada święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Msze Św. w tym dniu o godz. 17.00 i 18.00. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o wszystkich krajach Europy, abyśmy nie wstydzili się powrócić do naszych cywilizacyjnych i kulturowych korzeni.
 3. W piątek przypada pierwszy dzień maja tym samym rozpoczynamy tegoroczne nabożeństwa majowe. W naszym kościele będą one odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Św. Wyjątkiem jest czwartek. W ten dzień nabożeństwo majowe będzie odprawiane po Mszy Św. o godz. 8.00. W niedziele nabożeństwa majowe będą odprawiane tradycyjnie o godz. 17.30. Do udziału w nabożeństwach majowych i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 4. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Z racji ograniczonej liczby osób mogących jednorazowo przebywać w kościele, spowiedź będzie od godz. 16.00.
 5. Ze względu na świąteczny charakter najbliższego piątku, nasz Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od postu w tym dniu.
 6. W sobotę, za zgodą Stolicy Apostolskiej, będziemy obchodzili w naszej Ojczyźnie uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Św. w tym dniu o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00. Po Mszy Św. o godz. 12.30 uroczyste nabożeństwo majowe i akt zawierzenia Maryi naszej Ojczyzny i parafii. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 7. Z racji I Soboty Miesiąca, Msza Św. w int. Żywego Różańca o godz. 12.30.
 8. W związku ze zwiększeniem liczby osób mogących brać udział we Mszy Św., od przyszłej niedzieli zwiększamy ilość Mszy Świętych w naszym kościele. Chcemy umożliwić większej grupie osób udział w niedzielnej Eucharystii. Msze Św. niedzielne będą odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Przez internet, transmitować będziemy Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i pomimo istniejących trudności, starajmy się być razem.
 9. Przyszła niedziela, to I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji jeszcze nie będzie.
 10. Również w przyszłą niedzielę, święto naszej Straży Pożarnej. O godz. 12.30 uroczysta Msza Św. w intencji naszych strażaków.
 11. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30, zapraszam na spotkanie rodziców dzieci z kl. III. Proszę o konieczną obecność jednego rodzica od każdego dziecka.
 12. W następną niedzielę, 10 maja, po Mszy Św. o godz. 12.30, zapraszam na spotkanie rodziców dzieci z kl. IV. Proszę o konieczną obecność jednego rodzica od każdego dziecka.
 13. Moi drodzy! Trwa Czas Wielkanocny. Zapraszamy do spowiedzi wielkanocnej. Nie udało się nam zorganizowanie spowiedzi rekolekcyjnej. Zadbajmy, aby nakazana przykazaniem spowiedź wielkanocna, stała się dla nas w tym czasie czymś ważnym i potrzebnym. Zapraszamy do skorzystania z tego sakramentu.
 14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content