Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 03.05.2020 r.

 1. Poczynając od dzisiejszej niedzieli, w związku ze zwiększeniem liczby osób mogących brać udział we Mszy Św., zwiększamy na czas pandemii ilość Mszy Świętych w naszym kościele. Chcemy umożliwić większej grupie osób udział w niedzielnej Eucharystii. Msze Św. niedzielne będą odprawiane według następującego porządku: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Przez internet, transmitować będziemy Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i pomimo istniejących trudności, starajmy się być razem.
 2. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę Miesiąca – Niedzielę Adoracyjną. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji jeszcze nie będzie.
 3. W dniu dzisiejszym, nasza Straż Pożarna przeżywa swoje święto. O godz. 12.30 uroczysta Msza Św. w intencji naszych strażaków. Bardzo serdecznie prosimy, aby na tej Mszy Św. zostawić miejsce w kościele dla strażaków.
 4. Po Mszy Św. o godz. 12.30, zapraszam na spotkanie rodziców dzieci z kl. III. Proszę o konieczną obecność jednego rodzica od każdego dziecka.
 5. W naszym kościele nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Św. Wyjątkiem jest czwartek. W ten dzień nabożeństwo majowe jest odprawiane po Mszy Św. o godz. 8.00. W niedziele nabożeństwa majowe są odprawiane tradycyjnie o godz. 17.30. Do udziału w nabożeństwach majowych i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 6. Jutro w naszej katedrze odpust – święto Św. Floriana. Każdy, kto jutro nawiedzi naszą katedrę i odmówi tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga, może zyskać odpust zupełny.
 7. We środę przypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 8. W piątek przeżywać będziemy uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i współpatrona naszej parafii. Jest to dzień naszego drugiego odpustu. Uroczysta Msza Św. odpustowa o godz. 18.00. Tegoroczny odpust Św. Stanisława będzie trochę skromniejszy, nie będzie procesji i będziemy tylko w swoim gronie. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam. Msza Św. odpustowa będzie transmitowana przez internet. Z racji uroczystości, w piątek możemy spożywać pokarmy mięsne.
 9. W przyszłą niedzielę, ofiary złożone na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego seminarium duchownego w Tarchominie.
 10. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30, zapraszam na spotkanie rodziców dzieci z kl. IV. Proszę o konieczną obecność jednego rodzica od każdego dziecka.
 11. Moi drodzy! Trwa Czas Wielkanocny. Zapraszamy do spowiedzi wielkanocnej. Nie udało się nam zorganizowanie spowiedzi rekolekcyjnej. Zadbajmy, aby nakazana przykazaniem spowiedź wielkanocna, stała się dla nas w tym czasie czymś ważnym i potrzebnym. Zapraszamy do skorzystania z tego sakramentu. Spowiadamy codziennie.
 12. Kochani! Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii wsparli parafię przez wpłaty na parafialne konto. Bóg Wam zapłać za życzliwość i pamięć. Pomimo tych wszystkich trudności i zawirowań, dzięki życzliwości wielu osób udaje się zachować płynność opłat. Dziękuję bardzo serdecznie!
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.