Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10.05.2020 r.

 1. Moi drodzy! Na czas pandemii zwiększyliśmy ilość Mszy Świętych niedzielnych w naszym kościele. Chcemy umożliwić większej grupie osób udział w niedzielnej Eucharystii. Msze Św. niedzielne są odprawiane według następującego porządku: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Przez internet, transmitować będziemy Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i pomimo istniejących trudności, starajmy się być razem.
 2. Ofiary, które dzisiaj złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego seminarium duchownego w Tarchominie. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 3. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, zapraszam na spotkanie rodziców dzieci z kl. IV. Proszę o konieczną obecność jednego rodzica od każdego dziecka.
 4. We czwartek, przypada święto Św. Macieja Apostoła. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 5. W sobotę przeżywać będziemy uroczystość Św. Andrzeja Boboli Męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30, zapraszam na spotkanie rodziców dzieci z kl. III. Proszę o konieczną obecność jednego rodzica od każdego dziecka.
 7. Moi drodzy! Trwa Czas Wielkanocny. Zapraszamy do spowiedzi wielkanocnej. Nie udało się nam zorganizowanie spowiedzi rekolekcyjnej. Zadbajmy, aby nakazana przykazaniem spowiedź wielkanocna, stała się dla nas w tym czasie czymś ważnym i potrzebnym. Zapraszamy do skorzystania z tego sakramentu. Spowiadamy codziennie.
 8. Od jutra czynna będzie kancelaria parafialna. W soboty, załatwiać też będzie już można sprawy cmentarne. Sprawy cmentarne będą załatwiane w soboty od godz. 10.00 do godz. 13.00. Bardzo serdecznie proszę zapisywać się w zakrystii na konkretną godzinę, aby nikt niepotrzebnie nie stał w kolejce. Bardzo też proszę, aby w tym miesiącu do końca już można było załatwić sprawy sektora A1, A2 i A3. Załatwiane też będą dokumenty sektora B1, B2 i B3.
 9. Bardzo serdecznie proszę młodzież, planującą w przyszłym roku zawarcie małżeństwa o zgłaszanie już terminu w zakrystii. Proszę również osoby planujące w przyszłym roku Msze Św. gregoriańskie o zgłaszanie terminu.
 10. W poniedziałek 18 maja przypada 100 rocznica urodzin Św. Jana Pawła II. O godz. 19.30 będzie odprawiana Msza Św. dziękczynna za dar Jego Pontyfikatu a po Mszy Św. zapraszamy na film przypominający nam – w dużym skrócie- życia świętego Papieża.
 11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content