Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.
Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17.05.2020 r.

1. Decyzją GIS, zezwalającą na udział we Mszach Św. i nabożeństwach 1 osoby na 10m2 powierzchni kościoła, od dzisiejszej niedzieli może brać udział większa ilość ludzi. W kościele może uczestniczyć we Mszach Św. 35 osób, w kaplicy może uczestniczyć dodatkowe 6 osób a w kruchcie 2 osoby. Uczestnicząc we Mszach Św. na zewnątrz kościoła pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej odległości. Koniecznie też pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczek i zakrywania ust oraz nosa na terenie kościelnym jak również w czasie Mszy Św. w kościele.
  2. Moi drodzy! Na czas pandemii zwiększyliśmy ilość Mszy Świętych niedzielnych w naszym kościele. Chcemy umożliwić większej grupie osób udział w niedzielnej Eucharystii i pomimo zmian, pozostajemy jeszcze przy tym porządku. Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Przez internet, transmitować będziemy Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i pomimo istniejących jeszcze trudności, starajmy się być razem.
  3. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, zapraszam na spotkanie rodziców dzieci z kl. III. Proszę o konieczną obecność jednego rodzica od każdego dziecka.
  4. Jutro, 18 maja przypada 100 rocznica urodzin Św. Jana Pawła II. O godz. 19.30 będzie odprawiana Msza Św. dziękczynna za dar Jego Pontyfikatu a po Mszy Św. zapraszamy na film przypominający nam – w dużym skrócie- pontyfikat świętego Papieża.
  5. W poniedziałek, wtorek i we środę przypadają dni modlitw o urodzaje. W obecnym czasie pandemii i suszy, to dla nas szczególny czas, by prosić dobrego Boga o łaskę, by nie zabrakło nam podstaw życia. Zapraszamy w tych dniach do wspólnej modlitwy.
  6. W najbliższy piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Św. Odprawiać ją będziemy codziennie podczas nabożeństw majowych.
  7. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są codziennie po wieczornej Mszy Św. Wyjątkiem jest czwartek. W tym dniu nabożeństwo majowe jest rano, po Mszy Św. o godz. 8.00. W niedziele nabożeństwa majowe są odprawiane o godz. 17.30.
  8. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy na tacę ofiary na potrzeby naszego seminarium duchownego w Tarchominie. Zebraliśmy 870 zł i 60 gr. Bóg zapłać wszystkim za życzliwe wsparcie.
  9. W przyszłą niedzielę przeżywać już będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Powoli zbliżamy się też do końca okresu wielkanocnego. Zapraszamy do spowiedzi wielkanocnej. Zadbajmy, aby nakazana przykazaniem spowiedź wielkanocna, stała się dla nas w tym czasie czymś ważnym i potrzebnym. Zapraszamy do skorzystania z tego sakramentu. Spowiadamy codziennie.
  10. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30, zapraszam na spotkanie rodziców dzieci z kl. IV. Proszę o konieczną obecność jednego rodzica od każdego dziecka.
  11. Czynna jest już kancelaria parafialna. W soboty, sprawy cmentarne są załatwiane od godz. 10.00 do godz. 13.00. Bardzo serdecznie proszę zapisywać się w zakrystii na konkretną godzinę, aby nikt niepotrzebnie nie stał w kolejce. Bardzo też proszę, aby w tym miesiącu do końca już można było załatwić sprawy sektora A1, A2 i A3. Będą też wymieniane dokumenty sektora B1, B2 i B3.
  12. Wyjątkowo w przyszłą niedzielę, ze względów technicznych, przez internet będzie transmitowane tylko nabożeństwo majowe i Msza Św. o godz. 18.00. Przepraszam za tę chwilową niedogodność.
  13. Bardzo serdecznie proszę młodzież, planującą w przyszłym roku zawarcie małżeństwa o zgłaszanie już terminu w zakrystii. Proszę również osoby planujące w przyszłym roku Msze Św. gregoriańskie o zgłaszanie terminu.
  14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.