Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 24.05.2020 r.

 1. W dniu dzisiejszym wraz z całym Kościołem, przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. To wydarzenie – tak barwnie opisywane w Ewangeliach – zapowiadane przez Pana Jezusa, którego spełnienie dzisiaj przeżywamy, jest pożyteczne dla nas. Pan Jezus odchodzi bowiem do Ojca po to, aby pozostać z nami w swoim Kościele aż do końca czasów.
 2. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, zapraszam na spotkanie rodziców dzieci z kl. IV. Proszę o konieczną obecność jednego rodzica od każdego dziecka.
 3. Ze względów technicznych, przez internet będzie dzisiaj transmitowane tylko nabożeństwo majowe i Msza Św. o godz. 18.00. Przepraszam za tę chwilową niedogodność.
 4. Decyzją GIS, zezwalającą na udział we Mszach Św. i nabożeństwach 1 osoby na 10m2 powierzchni kościoła, od dzisiejszej niedzieli może brać udział większa ilość ludzi. W kościele może uczestniczyć we Mszach Św. 35 osób, w kaplicy może uczestniczyć dodatkowe 6 osób a w kruchcie 2 osoby. Uczestnicząc we Mszach Św. na zewnątrz kościoła pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej odległości. Koniecznie też pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczek i zakrywania ust oraz nosa na terenie kościelnym jak również w czasie Mszy Św. w kościele. Bardzo Was proszę, byśmy o tym pamiętali.
 5. Ze względu na panującą epidemię koronawirusa zwiększona jest ilość niedzielnych Mszy Św. Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Przez internet, transmitować będziemy Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i pomimo istniejących jeszcze trudności, starajmy się być razem.
 6. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są codziennie po wieczornej Mszy Św. Wyjątkiem jest czwartek. W tym dniu nabożeństwo majowe jest rano, po Mszy Św. o godz. 8.00. W niedziele nabożeństwa majowe są odprawiane o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę już ostatnie w tym roku nasze wspólne nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Od minionego piątku rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Św. poprzedzającą uroczystość Zesłania Ducha Św. Sprawujemy ją codziennie do soboty włącznie w czasie nabożeństwa majowego.
 8. W ubiegły poniedziałek przeżywaliśmy obchody setnej rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować siostrze Noemi za przygotowany materiał filmowy, Pani Czesławie za pomoc przy organizacji projekcji i Panu Sylwkowi za umożliwienie projekcji. Bóg zapłać Wam za życzliwą pomoc.
 9. We wtorek przypada Dzień Matki – święto wszystkich naszych mam. Wszystkim mamom życzymy łask Bożych, zdrowia i opieki naszej Matki Dobrej Drogi. W naszych modlitwach pamiętajmy też o tych matkach, które odeszły już z tego świata. Niech naszej miłości i wdzięczności w modlitwie im nie zabraknie.
 10. We czwartek przypada 39r. śmierci Sługi Bożego, Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. Niech to będzie dla nas dzień wdzięczności Panu Bogu za jego pasterską posługę w trudnych czasach komunizmu.
 11. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Św. Tym samym dochodzimy do końca okresu wielkanocnego. Zapraszamy jeszcze w tym tygodniu do spowiedzi wielkanocnej. Zadbajmy, aby nakazana przykazaniem spowiedź wielkanocna, stała się dla nas w tym czasie czymś ważnym i potrzebnym. Zapraszamy do skorzystania z tego sakramentu. Spowiadamy codziennie.
 12. W uroczystość Zesłania Ducha Św. możemy uzyskać odpust zupełny biorąc udział w uroczystym śpiewie hymnu O stworzycielu Duchu Przyjdź. Uzyskać ten odpust może każdy, kto jest w stanie łaski uświęcającej.
 13. W soboty, sprawy cmentarne są załatwiane od godz. 10.00 do godz. 13.00. Bardzo serdecznie proszę zapisywać się w zakrystii na konkretną godzinę, aby nikt niepotrzebnie nie stał w kolejce. Bardzo też proszę, aby w tym miesiącu do końca już można było załatwić sprawy sektora A1, A2 i A3. Będą też wymieniane dokumenty sektora B1, B2 i B3. Wymiana dokumentów grobów w sektorze A1, A2 i A3 trwać będzie tylko do 6 czerwca. Bardzo proszę osoby mające groby w tym sektorze o wymianę dokumentów.
 14. Bardzo serdecznie proszę młodzież, planującą w przyszłym roku zawarcie małżeństwa o zgłaszanie już terminu w zakrystii. Proszę również osoby planujące w przyszłym roku Msze Św. gregoriańskie o zgłaszanie terminu.
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content