Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 07.06.2020 r.

 1. Dziś, wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. To największa tajemnica naszej wiary – Bóg Jeden w Trzech Osobach. Rozpoczynając Okres Zwykły w liturgii Kościoła z tym większą mocą uświadamiamy sobie przedmiot naszej wiary.
 2. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszamy ministrantów, bielanki, nasze sypaczki, asystę kościelną, Panie i Panów z Żywego Różańca oraz naszych strażaków.
 3. W dzisiejszą niedzielę przypada też dzień wdzięczności Panu Bogu za Jego opatrznościową opiekę nad naszą Ojczyzną. Po każdej Mszy Św. zbieramy do puszek przed kościołem ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 4. We czwartek, przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwanej u nas Bożym Ciałem. W uroczystość Bożego Ciała Msze Św. będą odprawiane o godz. 8.00, 9.00 i o godz. 11.00 uroczysta Suma, po której wyruszymy z procesją eucharystyczną. W tym roku, ze względu na pandemię, nie będzie czterech stacji ołtarzowych. W tak krótkim czasie, przygotowanie byłoby raczej niemożliwe. W miejscach tradycyjnych ołtarzy, zatrzymamy się z procesją, odśpiewamy suplikacje i udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Bardzo serdecznie zapraszamy ministrantów, bielanki, nasze sypaczki, asystę kościelną, Panie i Panów z Żywego Różańca oraz naszych strażaków. Wszystkich Was kochani, do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa; o maseczkach i koniecznych odległościach. W ten czwartek, nabożeństwo czerwcowe będzie sprawowane podczas procesji. Z udziałem w procesji Bożego Ciała łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach.
 5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, są w naszym kościele odprawiane w tym tygodniu codziennie po wieczornej Mszy Św. Wyjątkiem będzie czwartek. W niedziele nabożeństwa czerwcowe są odprawiane o godz. 17.30. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
 6. Od piątku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Przez cały tydzień, po nabożeństwie czerwcowym będzie procesja eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszamy ministrantów, bielanki, nasze sypaczki, asystę kościelną, Panie i Panów z Żywego Różańca oraz naszych strażaków.
 7. Pomimo znoszonych zaostrzeń, trwa jeszcze czas pandemii. Pozostajemy na razie przy zwiększonej ilości niedzielnych Mszy Św. Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 17.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Msza Św. niedzielna o 7.00 będzie jeszcze w przyszłą niedzielę. Od niedzieli 21 czerwca, tej Mszy Św. już nie będzie, natomiast zostanie zachowana niedzielna Msza Św. w soboty o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału we Mszach Św. w kościele.
 8. W pozostałe soboty czerwca, sprawy cmentarne nie będą na razie załatwiane. Ze względu na I Komunię Św. dzieci oraz na rocznicę, kancelaria nie będzie czynna.
  Wrócimy do tych spraw w późniejszym terminie.
 9. Moi Drodzy! Zakończyliśmy na razie transmisje internetowe Mszy Św. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Panu Sylwkowi Bąkowskiemu za techniczną obsługę tych transmisji, za poświęcony czas. W imieniu nas wszystkich, jeszcze raz, bardzo serdecznie dziękuję. Chciałbym także podziękować firmie, która obsługuje bezprzewodowy internet w Pustelniku za techniczne umożliwienie transmisji. Bez życzliwej pomocy i wsparcia, byłoby to niemożliwe. Bóg zapłać!
 10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content