Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.
Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.06.2020 r.

1. W naszej parafii, Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Od przyszłej niedzieli, Mszy Św. o godz. 7.00 już nie będzie natomiast pozostajemy przy niedzielnej Mszy Św. w soboty o godz. 18.00.
  3. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 a po nabożeństwie procesja eucharystyczna z racji Oktawy Bożego Ciała.
  4. W każdą niedzielę o godz. 8.30 Godzinki ku czci N.M.P. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  5. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy Św.
  6. Do czwartku włącznie, trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie, po nabożeństwie czerwcowy procesja eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszamy ministrantów, bielanki, nasze sypaczki, asystę kościelną, Panie i Panów z Żywego Różańca oraz naszych strażaków.
  7. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00 a po Mszy Św. nabożeństwo i procesja eucharystyczna. Po zakończeniu procesji błogosławieństwo wianków z kwiatów i ziół.
  8. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i Akt Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z udziałem w nabożeństwie i wspólnym odmówieniu Aktu, łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  9. W piątek, z racji uroczystości nie obowiązuje nas powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych.
  10. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. zbierać będziemy ofiary na pomoc materialną dla studiujących księży. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  11. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej – jest to wotum wdzięczności naszego narodu za odzyskanie przez Polskę niepodległości. Zebraliśmy na ten cel 202 zł i 30 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwe wsparcie, serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  12. Bardzo serdecznie pragnę podziękować mieszkańcom Cięciwy za ofiary na kwiaty do naszego kościoła. Dziękuję P. Małgorzacie Karłowskiej za przeprowadzoną zbiórkę i przekazane ofiary. Bóg zapłać!
  13. Moi Drodzy! W miniony czwartek przeżywaliśmy uroczystość Bożego Ciała. Chciałbym wszystkim Wam bardzo serdecznie podziękować za wspólną modlitwę i obecność. Jestem Wam wdzięczny za Waszą dyscyplinę że pomimo upału, wytrwaliście w maseczkach (w większości) do końca. Bardzo serdecznie dziękuję ministrantom, bielankom, sypaczkom, asyście kościelnej, Paniom i Panom z Żywego Różańca oraz naszym strażakom. Dziękuję Wszystkim, których posługa i obecność przyczyniła się do spokojnego i godnego spotkania z Panem Jezusem eucharystycznym. Dziękuję za przygotowane w miejscach ołtarzy stoliki, okazały się być bardzo potrzebne. Bóg zapłać Wam Wszystkim! Serdecznie dziękuję!
  14. W pozostałe soboty czerwca, sprawy cmentarne nie będą na razie załatwiane. Ze względu na I Komunię Św. dzieci oraz na rocznicę, kancelaria nie będzie czynna.
    Wrócimy do tych spraw w późniejszym terminie.
  15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.