Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.06.2020 r.

 1. W naszej parafii, Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Od przyszłej niedzieli, Mszy Św. o godz. 7.00 już nie będzie natomiast pozostajemy przy niedzielnej Mszy Św. w soboty o godz. 18.00.
 3. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 a po nabożeństwie procesja eucharystyczna z racji Oktawy Bożego Ciała.
 4. W każdą niedzielę o godz. 8.30 Godzinki ku czci N.M.P. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy Św.
 6. Do czwartku włącznie, trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie, po nabożeństwie czerwcowy procesja eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszamy ministrantów, bielanki, nasze sypaczki, asystę kościelną, Panie i Panów z Żywego Różańca oraz naszych strażaków.
 7. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00 a po Mszy Św. nabożeństwo i procesja eucharystyczna. Po zakończeniu procesji błogosławieństwo wianków z kwiatów i ziół.
 8. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i Akt Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z udziałem w nabożeństwie i wspólnym odmówieniu Aktu, łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 9. W piątek, z racji uroczystości nie obowiązuje nas powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych.
 10. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. zbierać będziemy ofiary na pomoc materialną dla studiujących księży. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 11. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej – jest to wotum wdzięczności naszego narodu za odzyskanie przez Polskę niepodległości. Zebraliśmy na ten cel 202 zł i 30 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwe wsparcie, serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 12. Bardzo serdecznie pragnę podziękować mieszkańcom Cięciwy za ofiary na kwiaty do naszego kościoła. Dziękuję P. Małgorzacie Karłowskiej za przeprowadzoną zbiórkę i przekazane ofiary. Bóg zapłać!
 13. Moi Drodzy! W miniony czwartek przeżywaliśmy uroczystość Bożego Ciała. Chciałbym wszystkim Wam bardzo serdecznie podziękować za wspólną modlitwę i obecność. Jestem Wam wdzięczny za Waszą dyscyplinę że pomimo upału, wytrwaliście w maseczkach (w większości) do końca. Bardzo serdecznie dziękuję ministrantom, bielankom, sypaczkom, asyście kościelnej, Paniom i Panom z Żywego Różańca oraz naszym strażakom. Dziękuję Wszystkim, których posługa i obecność przyczyniła się do spokojnego i godnego spotkania z Panem Jezusem eucharystycznym. Dziękuję za przygotowane w miejscach ołtarzy stoliki, okazały się być bardzo potrzebne. Bóg zapłać Wam Wszystkim! Serdecznie dziękuję!
 14. W pozostałe soboty czerwca, sprawy cmentarne nie będą na razie załatwiane. Ze względu na I Komunię Św. dzieci oraz na rocznicę, kancelaria nie będzie czynna.
  Wrócimy do tych spraw w późniejszym terminie.
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content