Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.06.2020 r.

 1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. W naszej parafii, Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Godzinki ku czci N.M.P. o godz. 8.30.
 2. Dziś – jak w każdą niedzielę czerwca – nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
 3. Moi Drodzy! Dzisiejsza niedziela to ważny dzień w historii naszej Ojczyzny – dzień wyborów prezydenckich. Zatroszczmy się o to, by czynnie uczestniczyć w wyborach. To demokratyczna odpowiedź na pytanie: jaką chcemy mieć Polskę? Jaka ma być nasza Ojczyzna? Nie marnujmy naszego głosu, nie chciejmy, aby wybierano bez nas. Zachęcam Was i zapraszam do udziału w wyborach.
 4. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa jeszcze w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy Św. We wtorek kończymy tegoroczne wspólne nabożeństwa czerwcowe. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 5. Jutro, w poniedziałek, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Ofiary jakie złożymy w poniedziałek na tacę, przeznaczone są na utrzymanie i remonty Bazyliki Św. Piotra w Rzymie oraz na dzieła charytatywne Stolicy Apostolskiej. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 6. W poniedziałkową uroczystość, każdy, kto posługuje się przedmiotami kultu, pobłogosławionymi przez Ojca Św. bądź biskupa (różaniec, medalik lub szkaplerz), może uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach, dodając do swojej modlitwy Wierzę w Boga.
 7. W piątek, przeżywać będziemy święto Św. Tomasza Apostoła a jednocześnie w tym dniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. wieczornej, nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Do spowiedzi i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.
 8. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. Msza Św. w intencjach Żywego Różańca o godz. 15.00. Wcześniej spotkanie i wymiana tajemnic. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę – I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, asystę kościelną i naszych strażaków.
 10. Wczoraj, wraz z dziećmi z kl. IV przeżywaliśmy uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować rodzicom dzieci Rocznicowych za ufundowany dar ołtarza – nową kustodię. Będzie poświęcona w przyszłą niedzielę i od przyszłej niedzieli będzie używana. Bóg zapłać Wam kochani za życzliwą pamięć.
 11. W ubiegłą niedzielę, do puszek przed kościołem zbieraliśmy ofiary na pomoc materialną dla studiujących księży. Zebraliśmy 162 zł i 45 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwe wsparcie, serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 12. Od przyszłej soboty, w każdą sobotę lipca, będzie możliwość załatwiania spraw cmentarnych. Lipcowa wymiana dokumentów dotyczyć będzie tylko sektora B1, B2 i B3. W zakrystii jest możliwość zapisywania się na konkretną sobotę i godzinę. Bardzo serdecznie zapraszam.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content