Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.06.2020 r.

 1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. W naszej parafii, Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Godzinki ku czci N.M.P. o godz. 8.30.
 2. Dziś – jak w każdą niedzielę czerwca – nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
 3. Moi Drodzy! Dzisiejsza niedziela to ważny dzień w historii naszej Ojczyzny – dzień wyborów prezydenckich. Zatroszczmy się o to, by czynnie uczestniczyć w wyborach. To demokratyczna odpowiedź na pytanie: jaką chcemy mieć Polskę? Jaka ma być nasza Ojczyzna? Nie marnujmy naszego głosu, nie chciejmy, aby wybierano bez nas. Zachęcam Was i zapraszam do udziału w wyborach.
 4. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa jeszcze w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy Św. We wtorek kończymy tegoroczne wspólne nabożeństwa czerwcowe. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 5. Jutro, w poniedziałek, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Ofiary jakie złożymy w poniedziałek na tacę, przeznaczone są na utrzymanie i remonty Bazyliki Św. Piotra w Rzymie oraz na dzieła charytatywne Stolicy Apostolskiej. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 6. W poniedziałkową uroczystość, każdy, kto posługuje się przedmiotami kultu, pobłogosławionymi przez Ojca Św. bądź biskupa (różaniec, medalik lub szkaplerz), może uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach, dodając do swojej modlitwy Wierzę w Boga.
 7. W piątek, przeżywać będziemy święto Św. Tomasza Apostoła a jednocześnie w tym dniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. wieczornej, nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Do spowiedzi i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.
 8. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. Msza Św. w intencjach Żywego Różańca o godz. 15.00. Wcześniej spotkanie i wymiana tajemnic. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę – I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, asystę kościelną i naszych strażaków.
 10. Wczoraj, wraz z dziećmi z kl. IV przeżywaliśmy uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować rodzicom dzieci Rocznicowych za ufundowany dar ołtarza – nową kustodię. Będzie poświęcona w przyszłą niedzielę i od przyszłej niedzieli będzie używana. Bóg zapłać Wam kochani za życzliwą pamięć.
 11. W ubiegłą niedzielę, do puszek przed kościołem zbieraliśmy ofiary na pomoc materialną dla studiujących księży. Zebraliśmy 162 zł i 45 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwe wsparcie, serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 12. Od przyszłej soboty, w każdą sobotę lipca, będzie możliwość załatwiania spraw cmentarnych. Lipcowa wymiana dokumentów dotyczyć będzie tylko sektora B1, B2 i B3. W zakrystii jest możliwość zapisywania się na konkretną sobotę i godzinę. Bardzo serdecznie zapraszam.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.