Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2020 r.

  1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. W naszej parafii, Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. W dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary które składamy przy tej okazji, są przeznaczone na akcję MIVA Polska. Z tych ofiar, kupowane są pojazdy mechaniczne dla misjonarzy. Wszystkim ofiarodawcom – kierowcom za życzliwą pomoc i wsparcie tego projektu serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  3. W piątek, po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  4. W sobotę 1 sierpnia przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych codziennych modlitwach w sierpniu, pamiętajmy o tych naszych rodakach, którzy nie bali się iść na barykady i oddać życie za wolność naszej Ojczyzny czyli każdego z nas.
  5. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Zapraszam serdecznie ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, asystę kościelną i oczywiście naszych strażaków.
  6. Również w przyszłą niedzielę możemy uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Aby uzyskać ten odpust, należy nawiedzić katedrę bądź kościół parafialny, być w stanie łaski uświęcającej i odmówić dodatkowo Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  7. W sierpniu, sprawy cmentarne nie będą załatwiane. Wrócimy do nich od września.
  8. Na sobotę 8 sierpnia, zapraszam wszystkie osoby z Komitetu Organizacyjnego „Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej”. Spotkanie odbędzie się na plebanii o godz. 12.00. Serdecznie zapraszam.
  9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.