Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.08.2020 r.

 1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. W naszej parafii, Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Zbliża się rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego. Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież naszej szkoły do skorzystania z Sakramentu Pojednania i Pokuty. Spowiedź będzie jutro od godz. 16.00.
 3. We wtorek o godz. 8.00 uroczysta Msza Św. rozpoczynająca Nowy Rok Szkolny. Dzieci, młodzież, nauczycieli oraz rodziców serdecznie zapraszam. Po Mszy Św. przejdziemy do szkoły na inaugurację roku szkolnego.
 4. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Bardzo proszę dzieci i młodzież o skorzystanie ze spowiedzi w poniedziałek, wtorek lub we środę. Spowiedź w te dni od godz. 16.30. Pierwszopiątkowa Msza Św. dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 17.00.
 5. W piątek po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia w czasie którego modlimy się w intencji dzieci i młodzieży o zachowanie ich od gorszących ideologii i od demoralizacji. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.
 6. W sobotę – I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w intencjach Kółek Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Kółka Żywego Różańca. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 7. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja. Serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, asystę kościelną, Panie i Panów z Żywego Różańca i oczywiście naszych strażaków.
 8. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. zbierać będziemy ofiary do puszek na utrzymanie Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję.
 9. W niedzielę 13 września przypada II niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci z kl. III. Rodzice spotkanie mieć będą w kościele natomiast dzieci w salce przy kaplicy.
 10. Są już przyjmowane intencje na nowy rok kalendarzowy. Osoby zainteresowane zapraszam do zakrystii.
 11. W związku z nasilającym się poziomem zakażeń koronawirusem, bardzo serdecznie proszę wszystkie osoby uczestniczące we Mszy Św. w kościele o zakładanie maseczek. Wchodzących do zakrystii, też bardzo proszę o zakładanie maseczki.
 12. Od soboty 05 września wznawiamy wymianę dokumentów cmentarnych. Wymiana dokumentów dotyczy sektora B1, B2 i B3. Można jeszcze wymieniać dokumenty w sektorze A1, A2 i A3. W sektorze A1, A2 i A3 wymiana dokumentów tylko do końca października. W zakrystii można zapisywać się na konkretny dzień i godzinę. Serdecznie zapraszam.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content