Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.09.2020 r.

 1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę.W naszej parafii, Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja. Serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, asystę kościelną, Panie i Panów z Żywego Różańca i oczywiście naszych strażaków.
 3. Dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. zbieramy ofiary do puszek na utrzymanie Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję.
 4. We wtorek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane u nas popularnie jako święto M.B. Siewnej. Msze Św. we wtorek o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 18.00 poświęcenie ziarna siewnego. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 5. We środę na godz. 20.00 zapraszam serdecznie na spotkanie osoby z komitetu organizującego IV Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej. Bardzo wszystkich proszę o obecność.
 6. W piątek po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia w czasie którego modlimy się w intencji dzieci i młodzieży o zachowanie ich od gorszących ideologii i od demoralizacji. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.
 7. W minioną niedzielę zbieraliśmy do puszek ofiary na pomoc mieszkańcom Bejrutu. Zebraliśmy 762 zł i 15 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 8. W przyszłą niedzielę, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
 9. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie rodziców i dzieci z kl. III. Rodzice spotkanie mieć będą w kościele natomiast dzieci w salce przy kaplicy.
 10. Od niedzieli 20 września rozpoczniemy rozprowadzanie drugiej edycji cegiełek na budowę pomnika Św. Jana Pawła II.
 11. W niedzielę 20 września po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Proszę ze sobą przynieść prace o które prosiłem w marcu. Proszę też młodzież o konieczną obecność.
 12. W związku z nasilającym się poziomem zakażeń koronawirusem, bardzo serdecznie proszę wszystkie osoby uczestniczące we Mszy Św. w kościele o zakładanie maseczek. Wchodzących do zakrystii, też bardzo proszę o zakładanie maseczki.
 13. Od soboty wczoraj wznowiliśmy wymianę dokumentów cmentarnych. Wymiana dokumentów dotyczy sektora B1, B2 i B3. Można jeszcze wymieniać dokumenty w sektorze A1, A2 i A3 ale tylko do końca października. W zakrystii można zapisywać się na konkretny dzień i godzinę. Serdecznie zapraszam.
 14. W sobotę 26 i w niedzielę 27 września odbywać się będą IV Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej. W sobotę 26 września o godz. 10.00 odbędą się na terenie szkoły zawody latawcowe. W niedzielę 27 września piknik ogródkowy. Szczegóły będziemy podawali już od przyszłej niedzieli.
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content