Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.09.2020 r.

 1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. W naszej parafii, Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Ofiary, które dziś składamy na tacę przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 3. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie rodziców i dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. Rodzice spotkanie mieć będą w kościele natomiast dzieci w salce przy kaplicy.
 4. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Św. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 5. W piątek przeżywać będziemy święto Św. Stanisława Kostki, patrona polskich dzieci i młodzieży. Dzieci i młodzież zapraszam serdecznie do udziału we Mszy Św.
 6. W piątek po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia w czasie którego modlimy się w intencji dzieci i młodzieży o zachowanie ich od gorszących ideologii, zgorszenia i demoralizacji. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.
 7. W minioną niedzielę zbieraliśmy do puszek ofiary na utrzymanie Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego. Zebraliśmy na ten cel 279 zł i 80 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję.
 8. Od przyszłej niedzieli, 20 września, rozpoczynamy rozprowadzanie drugiej edycji cegiełek na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. O życzliwe wsparcie tej inicjatywy bardzo serdecznie proszę.
 9. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Proszę ze sobą przynieść prace o które prosiłem w marcu. Dotyczą one waszych refleksji nad konferencjami rekolekcyjnymi w Wielkim Poście. Proszę też młodzież o konieczną obecność.
 10. W związku z nasilającym się poziomem zakażeń koronawirusem, bardzo serdecznie proszę wszystkie osoby uczestniczące we Mszy Św. w kościele o zakładanie maseczek. Wchodzących do zakrystii, też bardzo proszę o zakładanie maseczki.
 11. Moi Drodzy! Trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymiana dokumentów dotyczy sektora B1, B2 i B3. Można jeszcze wymieniać dokumenty w sektorze A1, A2 i A3 ale tylko do końca października. W zakrystii można zapisywać się na konkretny dzień i godzinę. Serdecznie zapraszam.
 12. W sobotę 26 i w niedzielę 27 września odbywać się będą IV Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej. W sobotę 26 września o godz. 10.00 odbędą się na terenie szkoły zawody latawcowe. W niedzielę 27 września piknik ogródkowy.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content