Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2020 r.

 1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. W naszej parafii, Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Od dzisiejszej niedzieli, rozpoczynamy rozprowadzanie drugiej edycji cegiełek na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. Cegiełki można nabywać w kruchcie przy wyjściu z kościoła. O życzliwe wsparcie tej inicjatywy bardzo serdecznie proszę.
 3. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Proszę ze sobą przynieść prace o które prosiłem w marcu. Dotyczą one waszych refleksji nad konferencjami rekolekcyjnymi w Wielkim Poście. Proszę też młodzież o konieczną obecność.
 4. Dzisiejszą niedzielą, rozpoczynamy dni modlitw za dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców.
 5. Jutro przeżywać będziemy święto Św. Mateusza Apostoła. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.
 6. We środę przypada wspomnienie Św. Ojca Pio. Wszystkich, dla których osoba Ojca Pio jest bliska, zapraszam we środę do wspólnej modlitwy.
 7. W ubiegłą niedzielę, na tacę zbieraliśmy ofiary na utrzymanie naszego seminarium duchownego w Tarchominie. Zebraliśmy na ten cel 1.886 zł i 30 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwe wsparcie serdecznie dziękuję.
 8. Powoli zbliża się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej parafii, nabożeństwa różańcowe, tradycyjnie po Mszy Św. a w niedziele o godz. 17.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy i do udziału w nabożeństwach serdecznie zapraszam.
 9. W związku z nasilającym się poziomem zakażeń koronawirusem, bardzo serdecznie proszę wszystkie osoby uczestniczące we Mszy Św. w kościele o zakładanie maseczek. Wchodzących do zakrystii, też bardzo proszę o zakładanie maseczki.
 10. Moi Drodzy! Trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymiana dokumentów dotyczy sektora B1, B2 i B3. Można jeszcze wymieniać dokumenty w sektorze A1, A2 i A3 ale tylko do końca października. W zakrystii można zapisywać się na konkretny dzień i godzinę. Serdecznie zapraszam.
 11. W najbliższą sobotę i w niedzielę odbywać się będą IV Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej. W sobotę od godz. 10.00 odbywać się będą na terenie szkoły zawody latawcowe. W niedzielę piknik ogródkowy.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content