XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2020 r.

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. W naszej parafii, Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Od dzisiejszej niedzieli, rozpoczynamy rozprowadzanie drugiej edycji cegiełek na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. Cegiełki można nabywać w kruchcie przy wyjściu z kościoła. O życzliwe wsparcie tej inicjatywy bardzo serdecznie proszę.
  3. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Proszę ze sobą przynieść prace o które prosiłem w marcu. Dotyczą one waszych refleksji nad konferencjami rekolekcyjnymi w Wielkim Poście. Proszę też młodzież o konieczną obecność.
  4. Dzisiejszą niedzielą, rozpoczynamy dni modlitw za dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców.
  5. Jutro przeżywać będziemy święto Św. Mateusza Apostoła. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.
  6. We środę przypada wspomnienie Św. Ojca Pio. Wszystkich, dla których osoba Ojca Pio jest bliska, zapraszam we środę do wspólnej modlitwy.
  7. W ubiegłą niedzielę, na tacę zbieraliśmy ofiary na utrzymanie naszego seminarium duchownego w Tarchominie. Zebraliśmy na ten cel 1.886 zł i 30 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwe wsparcie serdecznie dziękuję.
  8. Powoli zbliża się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej parafii, nabożeństwa różańcowe, tradycyjnie po Mszy Św. a w niedziele o godz. 17.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy i do udziału w nabożeństwach serdecznie zapraszam.
  9. W związku z nasilającym się poziomem zakażeń koronawirusem, bardzo serdecznie proszę wszystkie osoby uczestniczące we Mszy Św. w kościele o zakładanie maseczek. Wchodzących do zakrystii, też bardzo proszę o zakładanie maseczki.
  10. Moi Drodzy! Trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymiana dokumentów dotyczy sektora B1, B2 i B3. Można jeszcze wymieniać dokumenty w sektorze A1, A2 i A3 ale tylko do końca października. W zakrystii można zapisywać się na konkretny dzień i godzinę. Serdecznie zapraszam.
  11. W najbliższą sobotę i w niedzielę odbywać się będą IV Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej. W sobotę od godz. 10.00 odbywać się będą na terenie szkoły zawody latawcowe. W niedzielę piknik ogródkowy.
  12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.