Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.09.2020 r.

 1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. W naszej parafii, Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. We wtorek przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej naszej diecezji. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 3. Od czwartku rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszej parafii w dni powszednie po wieczornej Mszy Św. – za wyjątkiem czwartku – ( we czwartek po Mszy Św. o godz. 8.00) a w niedziele o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 4. Z udziałem w nabożeństwach różańcowych w kościele, łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego przez pobożny udział we wspólnej modlitwie. Odpust ten możemy zyskać jeden raz dziennie.
 5. W piątek przeżywać będziemy wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów a także wypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe.
 6. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. Wyjątkowo w tę sobotę Msza Św. w intencjach Żywego Różańca o godz. 14.00 a nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30.
 7. W sobotę przypada również święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy w tym dniu, wszystkich serdecznie zapraszam.
 8. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i oczywiście naszych strażaków.
 9. W I i III niedzielę miesiąca, tak jak to było w ubiegłym roku, rozprowadzać będziemy już drugą edycję cegiełek na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. Cegiełki można będzie nabywać w kruchcie przy wyjściu z kościoła u przedstawicieli Komitetu Budowy Pomnika. O życzliwe wsparcie tej inicjatywy bardzo serdecznie proszę.
 10. W przyszłą niedzielę, ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na utrzymanie Domu Św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
 11. We środę 07 października we wspomnienie N.M.P. Różańcowej, dzieci z klasy III, przygotowujące się do I Komunii Św. będą mieć wręczone różańce. Uroczystość ta odbędzie się podczas Mszy Św. o godz. 18.00 a po Mszy Św. dzieci prowadzić będą rozważania i różaniec. Wszystkie dzieci oraz rodziców serdecznie zapraszam.
 12. Z całego serca zachęcam i zapraszam do włączenia się w prowadzenie rozważań i różańca. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotce przed kościołem a także będzie na naszej stronie parafialnej.
 13. W związku z nasilającym się poziomem zakażeń koronawirusem, bardzo serdecznie proszę wszystkie osoby uczestniczące we Mszy Św. w kościele o zakładanie maseczek. Wchodzących do zakrystii, też bardzo proszę o zakładanie maseczki.
 14. Moi Drodzy! Trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymiana dokumentów dotyczy sektora B1, B2 i B3. Można jeszcze wymieniać dokumenty w sektorze A1, A2 i A3 ale tylko do końca października. Od przyszłej soboty można już wymieniać dokumenty dla grobów w sektorze C1, C2, C3. W zakrystii można zapisywać się na konkretny dzień i godzinę. Serdecznie zapraszam.
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content