Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.10.2020 r.

 1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. W naszej parafii, Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i oczywiście naszych strażaków.
 3. Tak jak to było w ubiegłym roku, w I i III niedzielę miesiąca, rozprowadzać będziemy już drugą edycję cegiełek na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. Cegiełki można dzisiaj nabywać w kruchcie przy wyjściu z kościoła u przedstawicieli Komitetu Budowy Pomnika. O życzliwe wsparcie tej inicjatywy bardzo serdecznie proszę.
 4. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli, ofiary zbierane dziś na tacę, przeznaczone są na utrzymanie Domu Św. Siostry Faustyny w Ostrówku. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.
 5. Również dzisiaj, w Krubkach – Górkach, XVIII już spotkanie Hubalowe. Rozpoczynamy je Mszą Św. o godz. 14.00 a później dalsza część obchodów. Wszystkich serdecznie zapraszam.
 6. Jutro wspominamy w liturgii Św. Siostrę Faustynę. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszam.
 7. We środę przypada wspomnienie N.M.P. Różańcowej. Tego dnia, podczas Mszy Św. o godz. 18.00, dzieci z klasy III, przygotowujące się do I Komunii Św. będą mieć wręczone różańce. Po Mszy Św. dzieci prowadzić będą rozważania i różaniec. Wszystkie dzieci oraz rodziców serdecznie zapraszam.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbierać będziemy ofiary na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z tego funduszu, najzdolniejszym dzieciom i młodzieży pochodzącym z biednych rodzin, fundowane są stypendia. Zapraszam do wsparcia tego dzieła.
 9. Przyszła niedziela, to II niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci z kl. III. Rodzice swoje spotkanie mieć będą w kościele a dzieci w salce przy kaplicy. Dzieci i rodziców serdecznie zapraszam.
 10. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszej parafii w dni powszednie po wieczornej Mszy Św. – za wyjątkiem czwartku – ( we czwartek po Mszy Św. o godz. 8.00) a w niedziele o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam. Z całego serca zachęcam i zapraszam do włączenia się w prowadzenie rozważań i różańca. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotce przed kościołem.
 11. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu przygotowali i prowadzili rozważania różańcowe: mieszkańcom Pustelnika, Paniom i Panom z Żywego Różańca. W tym tygodniu bardzo serdecznie proszę o przygotowanie rozważań i poprowadzenie różańca:
  04.10. niedziela – mieszkańców Cisówki
  05.10. poniedziałek – kl. V
  06.10. wtorek – kl. IV
  07.10. środa – kl. III
  08.10. czwartek – ks. Proboszcz
  09.10. piątek – Bielanki
  10.10. sobota – Żywy Różaniec
  11.10. niedziela – mieszkańców Goździówki
 12. W związku z nasilającym się poziomem zakażeń koronawirusem, bardzo serdecznie proszę wszystkie osoby uczestniczące we Mszy Św. w kościele o zakładanie maseczek. Wchodzących do zakrystii, też bardzo proszę o zakładanie maseczki.
 13. Moi Drodzy! Trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymiana dokumentów dotyczy sektora B1, B2 i B3. Można jeszcze wymieniać dokumenty w sektorze A1, A2 i A3 ale tylko do końca października. Od przyszłej soboty można już wymieniać dokumenty dla grobów w sektorze C1, C2, C3. W zakrystii można zapisywać się na konkretny dzień i godzinę. Serdecznie zapraszam.
 14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content