XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.10.2020 r.

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. W naszej parafii, Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada XX Dzień Papieski. Po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbieramy ofiary na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z tego funduszu, najzdolniejszym dzieciom i młodzieży pochodzącym z biednych rodzin, fundowane są stypendia. Zapraszam do wsparcia tego dzieła.
  3. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci z kl. III. Rodzice swoje spotkanie mieć będą w kościele a dzieci w salce przy kaplicy. Dzieci i rodziców serdecznie zapraszam.
  4. We wtorek na godz. 20.00 zapraszam wszystkie osoby z Komitetu Budowy Pomnika Św. Jana Pawła II. Spotkanie odbędzie się na plebanii.
  5. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszej parafii w dni powszednie po wieczornej Mszy Św. – za wyjątkiem czwartku – (we czwartek po Mszy Św. o godz. 8.00) a w niedziele o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam. Z całego serca zachęcam i zapraszam do włączenia się w prowadzenie rozważań i różańca. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotce przed kościołem.
  6. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu przygotowali i prowadzili rozważania różańcowe: mieszkańcom Cisówki, Paniom i Panom z Żywego Różańca, uczniom klas V, IV i III, bielankom. W tym tygodniu bardzo serdecznie proszę o przygotowanie rozważań i poprowadzenie różańca:
    11.10. niedziela – mieszkańców Goździówki
    12.10. poniedziałek – kl. VI
    13.10. wtorek – kl. VII A
    14.10. środa – Państwa Nauczycieli
    15.10. czwartek – ks. Proboszcz
    16.10. piątek – Pracowników Przedszkola „Dolina Muminków”
    17.10. sobota – Żywy Różaniec
    18.10. niedziela – mieszkańców Walercina
  7. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy na tacę ofiary, przeznaczone na utrzymanie Domu Św. Siostry Faustyny w Ostrówku. Zebraliśmy na ten cel 1768 zł i 20 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.
  8. Następna niedziela to dla Kościoła Niedziela Misyjna. Rozpoczynamy tym samym Tydzień Modlitw w Intencji Misji. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę na tacę, przeznaczone są na misje Kościoła. Za życzliwe wsparcie tego dzieła, wszystkim z całego serca dziękuję.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie i katecheza dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
  10. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca. W kruchcie przy wyjściu z kościoła, u przedstawicieli Komitetu Budowy Pomnika Św. Jana Pawła II, można będzie nabywać cegiełki na ten cel. Serdecznie proszę o wsparcie tego dzieła.
  11. W związku z nasilającym się poziomem zakażeń koronawirusem, bardzo serdecznie proszę wszystkie osoby uczestniczące we Mszy Św. w kościele o zakładanie maseczek. Wchodzących do zakrystii, też bardzo proszę o zakładanie maseczki. Również i w kancelarii maseczki są obowiązkowe.
  12. Moi Drodzy! Trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymiana dokumentów dotyczy sektora B1, B2 i B3. Można jeszcze wymieniać dokumenty w sektorze A1, A2 i A3 ale tylko do końca października. Od przyszłej soboty można już wymieniać dokumenty dla grobów w sektorze C1, C2, C3. W zakrystii można zapisywać się na konkretny dzień i godzinę. Serdecznie zapraszam.
  13. Powoli zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych. Uroczysta Msza Św. na naszym cmentarzu planowana jest w niedzielę 01 listopada o godz. 13.30. Od dzisiaj można też zgłaszać swoich bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.