XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020 r.

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. W naszej parafii, Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Dzisiaj przeżywamy w Kościele Niedzielę Misyjną. Rozpoczynamy tym samym Tydzień Modlitw w intencji misji i modlimy się o powołania misyjne w Kościele. Również ofiary zbierane dziś na tacę, przeznaczone są na misje Kościoła. Za życzliwe wsparcie tego dzieła, wszystkim z całego serca dziękuję.
  3. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca. W kruchcie przy wyjściu z kościoła, u przedstawicieli Komitetu Budowy Pomnika Św. Jana Pawła II, można nabywać cegiełki na ten cel. Serdecznie proszę o wsparcie tego dzieła.
  4. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie i katecheza dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
  5. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszej parafii w dni powszednie po wieczornej Mszy Św. – za wyjątkiem czwartku – ( we czwartek po Mszy Św. o godz. 8.00) a w niedziele o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam. Z całego serca zachęcam i zapraszam do włączenia się w prowadzenie rozważań i różańca. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotce przed kościołem.
  6. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu przygotowali i prowadzili rozważania różańcowe: mieszkańcom Goździówki, Paniom i Panom z Żywego Różańca, uczniom klas VI, VIIA, państwu nauczycielom, „Dolinie Muminków”. W tym tygodniu bardzo serdecznie proszę o przygotowanie rozważań i poprowadzenie różańca:
    18.10. niedziela – mieszkańców Walercina
    19.10. poniedziałek – kl. VII B
    20.10. wtorek – kl. VIII
    21.10. środa – kl. II
    22.10. czwartek – ks. Proboszcz
    23.10. piątek – ks. Proboszcz
    24.10. sobota – Żywy Różaniec
    25.10. niedziela – mieszkańców Poręb
  7. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy XX Dzień Papieski. Po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbieraliśmy ofiary na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebraliśmy na ten cel 724 zł i 15 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwe wsparcie prac fundacji z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
  8. We czwartek przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża. Do udziału we wspólnej modlitwie serdecznie zapraszam.
  9. Moi Drodzy! Trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymiana dokumentów dotyczy sektora B1, B2 i B3. Można jeszcze wymieniać dokumenty w sektorze A1, A2 i A3 ale tylko do końca października. Można już wymieniać dokumenty dla grobów w sektorze C1, C2, C3. W zakrystii można zapisywać się na konkretny dzień i godzinę. Serdecznie zapraszam.
  10. Powoli zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych. Uroczysta Msza Św. na naszym cmentarzu planowana jest w niedzielę 01 listopada o godz. 13.30. Od dzisiaj można też zgłaszać swoich bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.