Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.10.2020 r.

 1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. W naszej parafii, Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. We środę przypada święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 3. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszej parafii w dni powszednie po wieczornej Mszy Św. – za wyjątkiem czwartku – (we czwartek po Mszy Św. o godz. 8.00) a jeszcze w dzisiejszą niedziele o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam. Z całego serca zachęcam i zapraszam do włączenia się w prowadzenie rozważań i różańca.
 4. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu przygotowali i prowadzili rozważania różańcowe: mieszkańcom Walercina, Paniom i Panom z Żywego Różańca, uczniom klas VIIB, VIII. W tym tygodniu bardzo serdecznie proszę o przygotowanie rozważań i poprowadzenie różańca:
  25.10. niedziela – mieszkańców Poręb
  26.10. poniedziałek – ks. Proboszcz
  27.10. wtorek – ks. Proboszcz
  28.10. środa – kl. III (jeśli będzie to możliwe)
  29.10. czwartek – ks. Proboszcz
  30.10. piątek – ks. Proboszcz
  31.10. sobota – Żywy Różaniec
 5. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy Niedzielę Misyjną. Podczas wszystkich Mszy Św. zbieraliśmy ofiary na potrzeby misji. Zebraliśmy na ten cel 734 zł i 85 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwe wsparcie potrzeb misyjnych z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w tym dniu będą odprawiane w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.00, 11.00 i 13.30. Mszy Św. na naszym cmentarzu w niedzielę nie będzie jak również procesji po cmentarzu. Można też zgłaszać swoich bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 7. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca. Z racji uroczystości Wszystkich Świętych, nabożeństwa adoracyjnego i procesji nie będzie.
 8. W poniedziałek 02 listopada przypada Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. w tym dniu o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. O godz. 9.00 Msza Św. wypominkowa a po Mszy Św. nabożeństwo pokutne w intencji wszystkich wiernych zmarłych – ale w tym roku bez procesji.
 9. W dniach od 01 do 08 listopada włącznie możemy uzyskać codziennie jeden raz odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i Wieczny odpoczynek(3x). Odpust ten wolno nam ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.
 10. W związku z „czerwoną strefą” zakażeń koronawirusem, bardzo serdecznie proszę wszystkie osoby uczestniczące we Mszy Św. w kościele o dostosowanie się do wymaganych ograniczeń.
 11. Od jutra aż do odwołania, kancelaria parafialna jest nie czynna. Na bieżąco będą załatwiane tylko sprawy pogrzebowe. W innych sprawach bardzo proszę o umówienie się w zakrystii.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content