Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 01.11.2020 r.

 1. W dniu dzisiejszym wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. W jednym dniu i w jednej uroczystości chcemy dziękować Panu Bogu za tych nam znanych i nieznanych świętych, których On w swej łaskawości przyjął do Królestwa w niebie. Oni żyją już na wieki zbawieni przez miłosierdzie Jezusa – Bożego Syna.
 2. Dziś porządek Mszy Św. jest trochę inny niż w każdą niedzielę. W naszej parafii, Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 13.30. O godz. 13.30 Msza Św. w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych powierzonych naszym modlitwom w tegorocznych wypominkach. Mszy Św. wieczornej dzisiaj nie będzie.
 3. W związku z zamknięciem do wtorku cmentarzy, Mszy Św. na naszym cmentarzu nie będzie jak również i procesji.
 4. Można jeszcze zgłaszać swoich bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 5. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Miesiąca ale z racji uroczystości Wszystkich Świętych, nabożeństwa adoracyjnego i procesji nie będzie.
 6. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. O godz. 9.00 Msza Św. wypominkowa a po Mszy Św. nabożeństwo pokutne w intencji wszystkich wiernych zmarłych – ale w tym roku bez procesji.
 7. W dniach od 01 do 08 listopada włącznie możemy uzyskać codziennie jeden raz odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła parafialnego i odmówienie tam: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i Wieczny odpoczynek(3x). Odpust ten wolno nam ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.
 8. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. wieczornej, nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 9. W piątek po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 10. W sobotę I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca a po Mszy Św. różaniec prowadzony przez Koła Żywego Różańca.
 11. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 12. We środę 11 listopada, przeżywać będziemy 102 rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości. Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 10.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 13. Moi Drodzy! Ponieważ dotyczą nas ograniczenia w ilości osób mogących brać udział we Mszy Św. bardzo serdecznie zapraszam do udziału we Mszach Św. transmitowanych z naszego kościoła. Bądźmy razem w tych trudnych chwilach, nie zrywajmy kontaktu z parafią. Zapraszam też w dni powszednie do korzystania ze spowiedzi, z Komunii Św. Potrzeba nam więzi z Panem Jezusem. Zaprośmy Go do naszego życia, niech będzie przy nas. Nie zostawajmy sami ze swoim cierpieniem, ze swoimi lękami.
 14. Aż do odwołania, kancelaria parafialna jest na razie nie czynna. Na bieżąco są załatwiane tylko sprawy pogrzebowe. W innych sprawach bardzo proszę o umówienie się wcześniej w zakrystii.
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.