Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.11.2020 r.

 1. W naszej parafii, Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieramy ofiary z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 3. Dzisiaj, pomimo II niedzieli miesiąca, spotkania dzieci z kl. III i spotkania rodziców nie będzie.
 4. Jutro przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Latarańskiej. Osobom, które w dniu jutrzejszym nawiedzą katedrę bądź konkatedrę i odmówią tam modlitwę Ojcze nas i Wierzę w Boga, Kościół udziela odpustu zupełnego na zwykłych warunkach.
 5. W najbliższą środę 11 listopada, przeżywać będziemy 102 rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości. Msza Św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 10.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 6. W piątek po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 7. W przyszłą niedzielę, ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwe wsparcie i pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 8. Powoli zbliżamy się do czasu naszego parafialnego odpustu i rekolekcji adwentowych. W tym roku, rekolekcje przeżywać będziemy od niedzieli 22 listopada – czyli od Niedzieli Chrystusa Króla – do środy 25 listopada czyli do naszej uroczystości odpustowej. Porządek rekolekcji będzie następujący:
  Niedziela 22 listopada
  Msze Św. z konferencjami dla dorosłych o godz. 9.00; 12.30; 18.00;
  Msza z konferencją dla szkoły o godz. 11.00
  Poniedziałek 23 listopada i we wtorek 24 listopada
  Msze Św. z konferencjami dla dorosłych o godz. 9.00; 17.00 i 19.00;
  Msza z konferencją dla szkoły o godz. 15.00
  Środa 25 listopada – Uroczystość Odpustowa
  Msze Św. o godz. 9.00 i uroczysta suma Odpustowa o godz. 18.00
 9. Moi Drodzy! Ponieważ dotyczą nas ograniczenia w ilości osób mogących brać udział we Mszy Św. bardzo serdecznie zapraszam do udziału we Mszach Św. transmitowanych z naszego kościoła. Bądźmy razem w tych trudnych chwilach, nie zrywajmy kontaktu z parafią. Zapraszam też w dni powszednie do korzystania ze spowiedzi, z Komunii Św. Potrzeba nam więzi z Panem Jezusem. Zaprośmy Go do naszego życia, niech będzie przy nas. Nie zostawajmy sami ze swoim cierpieniem, ze swoimi lękami.
 10. Można jeszcze zgłaszać swoich bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 11. Aż do odwołania, kancelaria parafialna jest na razie nie czynna. Na bieżąco są załatwiane tylko sprawy pogrzebowe. W innych sprawach bardzo proszę o umówienie się wcześniej w zakrystii.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content