XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.11.2020 r.

1. Dziś ważny dzień w życiu naszej parafii. Z wizytacją kanoniczną parafii gościmy Ks. Biskupa Marka Solarczyka. Na zakończenie wizytacji, Ks. Biskup będzie przewodniczył Mszy Św. o godz. 11.00.
  2. W naszej parafii, Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  3. Ofiary, które dzisiaj złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwe wsparcie i pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  4. Jutro przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  5. We czwartek przypada 9 r. święceń biskupich Ks. B-pa Marka Solarczyka. Pamiętajmy w naszych codziennych modlitwach o jego osobie – i niełatwej w dzisiejszych czasach – biskupiej posłudze.
  6. W piątek po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  7. W przyszłą niedzielę przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tej niedzieli przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym roku, w tę właśnie uroczystość, rozpoczynamy nasze tegoroczne rekolekcje. Trwać one będą do środy 25 listopada włącznie – czyli do naszej uroczystości odpustowej. Porządek rekolekcji będzie następujący:
    Niedziela 22 listopada Msze Św. z konferencjami dla dorosłych o godz.9.00; 12.30; 18.00;
    Msza z konferencją dla szkoły o godz. 11.00
    Poniedziałek 23 listopada i we wtorek 24 listopada
    Msze Św. z konferencjami dla dorosłych o godz. 9.00; 17.00 i 19.00;
    Msza z konferencją dla szkoły o godz. 15.00
    Środa 25 listopada – Uroczystość Odpustowa
    Msze Św. o godz. 9.00 i uroczysta suma Odpustowa o godz. 18.00
  8. Moi Drodzy! Ponieważ dotyczą nas ograniczenia w ilości osób mogących brać udział we Mszy Św. bardzo serdecznie zapraszam do udziału we Mszach Św. transmitowanych z naszego kościoła. Bądźmy razem w tych trudnych chwilach, nie zrywajmy kontaktu z parafią. Zapraszam też w dni powszednie do korzystania ze spowiedzi i z Komunii Św. Potrzeba nam więzi z Panem Jezusem. Zaprośmy Go do naszego życia, niech będzie przy nas. Nie zostawajmy sami ze swoim cierpieniem, ze swoimi lękami.
  9. Po każdej Mszy Św. można już nabywać poświęcone opłatki na nasze stoły wigilijne.
  10. Można jeszcze zgłaszać swoich bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  11. Bardzo serdecznie dziękuję za wpłaty na konto parafii. W tym trudnym czasie, jest to istotna pomoc. Bóg Wam zapłać za życzliwą pamięć!
  12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.