Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22.11.2020 r.

 1. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Chcemy wyrazić Panu Bogu naszą wdzięczność, że w Osobie swojego Syna dał nam Zbawiciela jak również miłosiernego Pana wszystkiego co jest stworzone.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego. W tym roku, właśnie dzisiaj, rozpoczynamy nasze tegoroczne rekolekcje. Trwać one będą do środy 25 listopada włącznie – czyli do naszej uroczystości odpustowej. Porządek rekolekcji będzie następujący:
  Niedziela 22 listopada Msze Św. z konferencjami dla dorosłych o godz. 9.00; 12.30; 18.00;
  Msza z konferencją dla szkoły o godz. 11.00
  Poniedziałek 23 listopada i we wtorek 24 listopada
  Msze Św. z konferencjami dla dorosłych o godz. 9.00; 17.00 i 19.00;
  Msza z konferencją dla szkoły o godz. 15.00
  Środa 25 listopada – Uroczystość Odpustowa
  Msze Św. o godz. 9.00 i uroczysta suma Odpustowa o godz. 18.00
  Wszystkie Msze Św. z konferencjami będą transmitowane przez internet. Wyjątkowo w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa, spowiedzi rekolekcyjnej nie będzie. Spowiadać będziemy przed świętami.
 3. Z racji uroczystości, dzisiaj po sumie o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 4. W piątek po Mszy Św. wieczornej, nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 5. Dwa tygodnie temu, do puszek zbieraliśmy ofiary na pomoc dla Kościoła Prześladowanego. Zebraliśmy 215 zł i 90 gr. W ubiegłą niedzielę, zbieraliśmy ofiary na tacę na potrzeby naszego seminarium. Zebraliśmy 499 zł i 09 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i pomoc serdecznie dziękuję.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tegoroczny Adwent, czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W okresie Adwentu sprawowane będą Msze Św. Roratnie. W naszej parafii będą one odprawiane we wtorki, czwartki o godz. 6.30 i w soboty o godz. 7.00.
 7. Moi Drodzy! Ponieważ dotyczą nas ograniczenia w ilości osób mogących brać udział we Mszy Św. bardzo serdecznie zapraszam do udziału we Mszach Św. transmitowanych z naszego kościoła. Bądźmy razem w tych trudnych chwilach, nie zrywajmy kontaktu z parafią. Zapraszam też w dni powszednie do korzystania ze spowiedzi i z Komunii Św. Potrzeba nam więzi z Panem Jezusem. Zaprośmy Go do naszego życia, niech będzie przy nas. Nie zostawajmy sami ze swoim cierpieniem, ze swoimi lękami.
 8. Po każdej Mszy Św. można już nabywać poświęcone opłatki na nasze stoły wigilijne.
 9. Można jeszcze zgłaszać swoich bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję za wpłaty na konto parafii. W tym trudnym czasie, jest to istotna pomoc. Bóg Wam zapłać za życzliwą pamięć! Dziękuję również za przekazane dla parafii środki dezynfekujące. Bóg zapłać za życzliwy gest.
 10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content