Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2020 r.

1. Dzisiejszą niedzielą, wraz z całym Kościołem, rozpoczynamy czas Adwentu. Dla nas ludzi wierzących ma on podwójny wymiar: kieruje nasze serca ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów a w drugiej części, przygotowuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Z obu tych względów, Adwent jest wyjątkowym czasem radosnego, ale i głęboko refleksyjnego, oczekiwania.
  2. W okresie Adwentu odprawiane są Roraty. Są to Msze Św. o Matce Bożej. Jako ludzie wiary uznajemy, że Maryja najpełniej i najlepiej oczekiwała na przyjście Zbawiciela. Chcemy zatem razem z Nią przeżywać nasz Adwent. Zapraszam na Msze Św. Roratnie. W naszej parafii będą odprawiane we wtorki i czwartki o 6.30 a w soboty o 7.00.
  3. Pragnę przypomnieć, iż Msze Św. niedzielne są odprawiane w naszej parafii w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
  4. Jutro obchodzić będziemy święto Św. Andrzeja Apostoła. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Zapraszam też na Mszę Św. o godz. 10.00. Będzie ona odprawiana w intencji udanej mojej operacji z prośbą o szybki powrót do zdrowia.
  5. W najbliższy piątek przeżywać będziemy I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. wieczornej, nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  6. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca.
  7. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji eucharystycznej nie będzie.
  8. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  9. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy czas rekolekcji i nasz doroczny odpust. Chciałbym wszystkim uczestniczącym w rekolekcjach – czy to u nas w kościele, czy przez Internet – bardzo serdecznie podziękować za Waszą obecność i modlitwę. Cieszę się bardzo, że pomimo pandemii i przez rekolekcje jak też i w dniu naszego odpustu byliśmy tak licznie razem. Z całego serca dziękuję P. Sylwkowi za jego zaangażowanie i posługę. To dzięki jego pracy, mogliśmy to wszystko przeżywać razem w tak licznej grupie. Bóg zapłać Panie Sylwku!
  10. Kochani! Mam nadzieję, że w tym tygodniu będą przysłane świece Caritas – „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Gdyby tak było, to od przyszłej niedzieli będzie można je nabywać w zakrystii.
  11. Moi Drodzy! Ponieważ dotyczą nas ograniczenia w ilości osób mogących brać udział we Mszy Św. bardzo serdecznie zapraszam do udziału we Mszach Św. transmitowanych z naszego kościoła. Bądźmy razem w tych trudnych chwilach pandemii, nie zrywajmy kontaktu z parafią. Zapraszam też w dni powszednie do korzystania ze spowiedzi i z Komunii Św. Potrzeba nam więzi z Panem Jezusem. Zaprośmy Go do naszego życia, niech będzie przy nas. Nie zostawajmy sami ze swoim cierpieniem, ze swoimi lękami.
  12. Po każdej Mszy Św. można już nabywać poświęcone opłatki na nasze stoły wigilijne. Tak jak od wielu już lat, ofiary złożone przy nabywaniu opłatków, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła.
  13. Można jeszcze zgłaszać swoich bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  14. Bardzo serdecznie dziękuję za wpłaty na konto parafii. W tym trudnym czasie, jest to istotna pomoc. Bóg Wam zapłać za życzliwą pamięć!
  15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.