Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2020 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą, wraz z całym Kościołem, rozpoczynamy czas Adwentu. Dla nas ludzi wierzących ma on podwójny wymiar: kieruje nasze serca ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów a w drugiej części, przygotowuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Z obu tych względów, Adwent jest wyjątkowym czasem radosnego, ale i głęboko refleksyjnego, oczekiwania.
 2. W okresie Adwentu odprawiane są Roraty. Są to Msze Św. o Matce Bożej. Jako ludzie wiary uznajemy, że Maryja najpełniej i najlepiej oczekiwała na przyjście Zbawiciela. Chcemy zatem razem z Nią przeżywać nasz Adwent. Zapraszam na Msze Św. Roratnie. W naszej parafii będą odprawiane we wtorki i czwartki o 6.30 a w soboty o 7.00.
 3. Pragnę przypomnieć, iż Msze Św. niedzielne są odprawiane w naszej parafii w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
 4. Jutro obchodzić będziemy święto Św. Andrzeja Apostoła. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Zapraszam też na Mszę Św. o godz. 10.00. Będzie ona odprawiana w intencji udanej mojej operacji z prośbą o szybki powrót do zdrowia.
 5. W najbliższy piątek przeżywać będziemy I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. wieczornej, nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 6. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca.
 7. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji eucharystycznej nie będzie.
 8. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 9. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy czas rekolekcji i nasz doroczny odpust. Chciałbym wszystkim uczestniczącym w rekolekcjach – czy to u nas w kościele, czy przez Internet – bardzo serdecznie podziękować za Waszą obecność i modlitwę. Cieszę się bardzo, że pomimo pandemii i przez rekolekcje jak też i w dniu naszego odpustu byliśmy tak licznie razem. Z całego serca dziękuję P. Sylwkowi za jego zaangażowanie i posługę. To dzięki jego pracy, mogliśmy to wszystko przeżywać razem w tak licznej grupie. Bóg zapłać Panie Sylwku!
 10. Kochani! Mam nadzieję, że w tym tygodniu będą przysłane świece Caritas – „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Gdyby tak było, to od przyszłej niedzieli będzie można je nabywać w zakrystii.
 11. Moi Drodzy! Ponieważ dotyczą nas ograniczenia w ilości osób mogących brać udział we Mszy Św. bardzo serdecznie zapraszam do udziału we Mszach Św. transmitowanych z naszego kościoła. Bądźmy razem w tych trudnych chwilach pandemii, nie zrywajmy kontaktu z parafią. Zapraszam też w dni powszednie do korzystania ze spowiedzi i z Komunii Św. Potrzeba nam więzi z Panem Jezusem. Zaprośmy Go do naszego życia, niech będzie przy nas. Nie zostawajmy sami ze swoim cierpieniem, ze swoimi lękami.
 12. Po każdej Mszy Św. można już nabywać poświęcone opłatki na nasze stoły wigilijne. Tak jak od wielu już lat, ofiary złożone przy nabywaniu opłatków, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła.
 13. Można jeszcze zgłaszać swoich bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 14. Bardzo serdecznie dziękuję za wpłaty na konto parafii. W tym trudnym czasie, jest to istotna pomoc. Bóg Wam zapłać za życzliwą pamięć!
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content