III NIEDZIELA ADWENTU – 13.12.2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada 39r. wprowadzenia przez komunistów stanu wojennego. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach tej zbrodni, o wszystkich katowanych, bitych, maltretowanych.
  2. Moi Drodzy! Pragnę przypomnieć, iż Msze Św. niedzielne są odprawiane w naszej parafii: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Serdecznie zapraszam!
  3. Dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin. W naszych codziennych modlitwach prośmy o odwagę dla rodziców w dawaniu świadectwa o Chrystusie w codziennym życiu.
  4. W piątek po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  5. Adwentowe Msze Św. Roratnie, są odprawiane w naszej parafii we wtorki czwartki o 6.30 a w soboty o 7.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  6. W ubiegłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieraliśmy ofiary na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Zebraliśmy 420 zł i 39 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie tego dzieła z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
  7. Zapraszam do spowiedzi świątecznej. Od jutra spowiedź będzie po Mszy Św. wieczornej do godz. 19.00. We czwartki po Roratach do godz. 8.00.
  8. W zakrystii są do nabycia świece Caritas „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Serdecznie zapraszam.
  9. Moi Drodzy! Ponieważ dotyczą nas ograniczenia w ilości osób mogących brać udział we Mszy Św. bardzo serdecznie zapraszam do udziału we Mszach Św. transmitowanych z naszego kościoła. Bądźmy razem w tych trudnych chwilach pandemii, nie zrywajmy kontaktu z parafią. Zapraszam też w dni powszednie do korzystania ze spowiedzi i z Komunii Św. Potrzeba nam więzi z Panem Jezusem. Zaprośmy Go do naszego życia, niech będzie przy nas. Nie zostawajmy sami ze swoim cierpieniem, ze swoimi lękami.
  10. Po każdej Mszy Św. można już nabywać poświęcone opłatki na nasze stoły wigilijne. Tak jak od wielu już lat, ofiary złożone przy nabywaniu opłatków, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła.
  11. Zwracam się do Was z serdeczną prośbą, jeśli ktoś wycina koło domu choinki, to bardzo prosimy o te drzewka do dekoracji kościoła na święta. Za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję!
  12. Bardzo serdecznie dziękuję za wpłaty dokonywane na konto parafii. W tym trudnym czasie, jest to niezwykle istotna pomoc. Bóg Wam zapłać za życzliwą pamięć!
  13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.