Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

IV NIEDZIELA ADWENTU – 20.12.2020 r.

 1. Dziś przeżywamy już IV Niedzielę Adwentu. Powoli zbliżamy się do radosnej uroczystości Bożego Narodzenia. Niech te ostatnie Adwentowe dni, będą dla nas czasem intensywnego duchowego przygotowania na przyjście Zbawiciela.
 2. Moi Drodzy! Pragnę przypomnieć, iż Msze Św. niedzielne są odprawiane w naszej parafii: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Serdecznie zapraszam!
 3. Adwentowe Msze Św. Roratnie, będą odprawiane w naszej parafii we wtorek czwartek o 6.30. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 4. Zapraszam do spowiedzi świątecznej. Spowiedź jutro, we wtorek i we środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 19.00. We czwartek po Roratach i po Mszy Św. o godz. 8.00. Spowiedź będzie do godz. 9.00.
 5. Poświęcone opłatki na nasze stoły wigilijne, są nabycia przy chrzcielnicy. Ofiary złożone z racji nabywania opłatków, tak jak w latach poprzednich, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła. Dbajmy o to, aby na naszym stole wigilijnym był poświęcony opłatek – by nie zatracić sensu wieczerzy wigilijnej – a nie tradycyjny opłatek.
 6. W tym tygodniu przeżywać będziemy uroczystość Bożego Narodzenia. We czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o to, aby wieczerza wigilijna miała postny charakter. Niech na stole wigilijnym nie będzie alkoholu. Tradycyjnie Pasterka będzie odprawiana o godz. 24.00. Ofiary złożone na tacę w czasie Pasterki, są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
 7. W I Dzień Świąt, 25 grudnia, w piątek, Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Mszy Św. wieczornej nie będzie. W piątek z racji uroczystości, post nas nie obowiązuje.
 8. W II Dzień Świąt, 26 grudnia, w sobotę, Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Ofiary złożone w tym dniu na tacę, przeznaczone są na budowę nowych świątyń w naszej Diecezji.
 9. Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny – to święto wszystkich katolickich rodzin. W tym dniu, starajmy się w naszych modlitwach pamiętać o naszych rodzinach, módlmy się za siebie nawzajem. Po Mszy Św. o godz. 12.30, specjalne błogosławieństwo dla wszystkich małżeństw i rodzin. Serdecznie zapraszam.
 10. Kochani! Ze względu na pandemię, tegoroczna wizyta duszpasterska odbywana w tradycyjny sposób jest niemożliwa. Zapraszam jednak na Mszę Św. Kolędową, która będzie sprawowana w intencji rodzin i wszystkich bliskich zmarłych z tych rodzin.
  W poniedziałek 28 grudnia zapraszam mieszkańców ulic: Granicznej, Brzozowej i Osiedlowej.
  We wtorek 29 grudnia, zapraszam mieszkańców ulicy Nadrzecznej.
  We środę 30 grudnia, zapraszam mieszkańców ulicy Słonecznej – zarówno tej części, która jest w Pustelniku jak i tej, która jest w Kątach Goździejewskich I.
  Początek Mszy Św. o godz. 19.00. Serdecznie zapraszam.
 11. Kurs Przedmałżeński rozpoczniemy w niedzielę 17 stycznia po wieczornej Mszy Św. Młodzież planującą ślub w przyszłym roku, serdecznie zapraszam.
 12. Bardzo serdecznie dziękuję za wpłaty dokonywane na konto parafii. W tym trudnym czasie, jest to niezwykle istotna pomoc. Bóg Wam zapłać za życzliwą pamięć!
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content