Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2020 r.

 1. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Po dorocznym obchodzie misterium paschalnego, nic nie jest droższe Kościołowi jak obchód wspomnienia Narodzenia Pańskiego. Radujemy się objawioną nam prawdą, iż Bóg tak ukochał człowieka, że sam stał się człowiekiem, aby wykupić nas z niewoli śmierci. Niech to będzie dla nas czas wdzięczności Bogu za tak wielką łaskę zbawienia.
 2. Ofiary, które złożyliśmy na tacę w czasie Pasterki, przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
 3. Dzisiaj, w I Dzień Świąt, Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Mszy Św. wieczornej nie będzie. Z racji uroczystości, post nas nie obowiązuje.
 4. W II Dzień Świąt, 26 grudnia, w sobotę, Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Ofiary złożone w tym dniu na tacę, przeznaczone są na budowę nowych świątyń w naszej Diecezji.
 5. Najbliższa niedziela to Niedziela Świętej Rodziny – to święto wszystkich katolickich rodzin. W tym dniu, starajmy się w naszych modlitwach pamiętać o naszych rodzinach, módlmy się za siebie nawzajem. Po Mszy Św. o godz. 12.30, specjalne błogosławieństwo dla wszystkich małżeństw i rodzin. Serdecznie zapraszam.
 6. Kochani! W tym roku, względu na pandemię, tegoroczna wizyta duszpasterska odbywana w tradycyjny sposób jest niemożliwa. Zapraszam jednak na Mszę Św. Kolędową, która będzie sprawowana w intencji rodzin i wszystkich bliskich zmarłych z tych rodzin.
  W poniedziałek 28 grudnia zapraszam mieszkańców ulic: Granicznej, Brzozowej i Osiedlowej.
  We wtorek 29 grudnia, zapraszam mieszkańców ulicy Nadrzecznej.
  We środę 30 grudnia, zapraszam mieszkańców ulicy Słonecznej – zarówno tej części, która jest w Pustelniku jak i tej, która jest w Kątach Goździejewskich I.
  Początek Mszy Św. o godz. 19.00. Serdecznie zapraszam.
  Natomiast po Nowym Roku, w poniedziałek 04 stycznia zapraszam mieszkańców ulicy Warszawskiej.
  W piątek 08 stycznia, zapraszam mieszkańców Wólki Wybranieckiej. W tych dniach, Msza Św. Kolędowa o godz. 19.00.
  W sobotę 09 stycznia zapraszam mieszkańców Cisówki. W sobotę, Msza Św. Kolędowa o godz. 15.00.
 7. Kurs Przedmałżeński rozpoczynamy w niedzielę 17 stycznia po wieczornej Mszy Św. Młodzież planującą ślub w przyszłym roku, serdecznie zapraszam.
 8. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować P. Żanecie, P. Wiesławowi i Weronice za przygotowanie kościoła na uroczystość Bożego Narodzenia, za dekoracje, przygotowaną stajenkę. Bóg Wam zapłać za trud i włożoną pracę do późnych godzin wieczornych.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content