Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2020 r.

 1. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia. Po dorocznym obchodzie misterium paschalnego, nic nie jest droższe Kościołowi jak obchód wspomnienia Narodzenia Pańskiego. Radujemy się objawioną nam prawdą, iż Bóg tak ukochał człowieka, że sam stał się człowiekiem, aby wykupić nas z niewoli śmierci. Niech to będzie dla nas czas wdzięczności Bogu za tak wielką łaskę zbawienia.
 2. Ofiary, które złożyliśmy na tacę w czasie Pasterki, przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
 3. Dzisiaj, w I Dzień Świąt, Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Mszy Św. wieczornej nie będzie. Z racji uroczystości, post nas nie obowiązuje.
 4. W II Dzień Świąt, 26 grudnia, w sobotę, Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Ofiary złożone w tym dniu na tacę, przeznaczone są na budowę nowych świątyń w naszej Diecezji.
 5. Najbliższa niedziela to Niedziela Świętej Rodziny – to święto wszystkich katolickich rodzin. W tym dniu, starajmy się w naszych modlitwach pamiętać o naszych rodzinach, módlmy się za siebie nawzajem. Po Mszy Św. o godz. 12.30, specjalne błogosławieństwo dla wszystkich małżeństw i rodzin. Serdecznie zapraszam.
 6. Kochani! W tym roku, względu na pandemię, tegoroczna wizyta duszpasterska odbywana w tradycyjny sposób jest niemożliwa. Zapraszam jednak na Mszę Św. Kolędową, która będzie sprawowana w intencji rodzin i wszystkich bliskich zmarłych z tych rodzin.
  W poniedziałek 28 grudnia zapraszam mieszkańców ulic: Granicznej, Brzozowej i Osiedlowej.
  We wtorek 29 grudnia, zapraszam mieszkańców ulicy Nadrzecznej.
  We środę 30 grudnia, zapraszam mieszkańców ulicy Słonecznej – zarówno tej części, która jest w Pustelniku jak i tej, która jest w Kątach Goździejewskich I.
  Początek Mszy Św. o godz. 19.00. Serdecznie zapraszam.
  Natomiast po Nowym Roku, w poniedziałek 04 stycznia zapraszam mieszkańców ulicy Warszawskiej.
  W piątek 08 stycznia, zapraszam mieszkańców Wólki Wybranieckiej. W tych dniach, Msza Św. Kolędowa o godz. 19.00.
  W sobotę 09 stycznia zapraszam mieszkańców Cisówki. W sobotę, Msza Św. Kolędowa o godz. 15.00.
 7. Kurs Przedmałżeński rozpoczynamy w niedzielę 17 stycznia po wieczornej Mszy Św. Młodzież planującą ślub w przyszłym roku, serdecznie zapraszam.
 8. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować P. Żanecie, P. Wiesławowi i Weronice za przygotowanie kościoła na uroczystość Bożego Narodzenia, za dekoracje, przygotowaną stajenkę. Bóg Wam zapłać za trud i włożoną pracę do późnych godzin wieczornych.