Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.01.2021 r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
  2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy tegoroczny Kurs Przedmałżeński. Młodzież planującą w najbliższym zawarcie małżeństwa, serdecznie zapraszam na Mszę Św. wieczorną i bezpośrednio po Mszy Św. rozpoczynamy pierwszą katechezę.
  3. Od jutra, rozpoczynamy w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku, przebiega on pod hasłem „Trwajcie w Mojej Miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. W naszych codziennych modlitwach prośmy Pana Jezusa o upragniony owoc jedności.
  4. We środę przypada trzecia rocznica ingresu Pasterza naszej diecezji Ks. Bpa Romualda Kamińskiego do naszej Katedry. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  5. W piątek, po Mszy Św. o godz. 18.00, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  6. Moi Drodzy! W tym roku, ze względu na pandemię, wizyta duszpasterska odbywana w tradycyjny sposób jest niemożliwa. Spotykamy się w małych grupach w kościele na Mszy Św. Kolędowej. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za spotkania w minionym tygodniu i za wspólną modlitwę. Modlimy się za wszystkie rodziny oraz za zmarłych z tych rodzin. Bardzo serdecznie dziękuję również za ofiary przekazane na rzecz parafii. Bóg zapłać za życzliwość i wsparcie.
    W tym tygodniu, na Msze Kolędowe, serdecznie zapraszam;
    jutro, w poniedziałek 18 stycznia – mieszkańców ulic: Cichej, Bocznej, Krótkiej, Kopernika, Spacerowej i Jaskółki;
    we wtorek 19 stycznia – mieszkańców Ciopanu;
    we środę 20 stycznia – mieszkańców Choin;
    w piątek 22 stycznia – mieszkańców Łęki i Zawiesiuch. W tych dniach, Msze Św. Kolędowe będą odprawiane o godz. 19.00.
    W sobotę 23 stycznia – zapraszam mieszkańców Goździówki. W sobotę, Msza Kolędowa będzie o godz. 15.00.
    Natomiast w przyszłym tygodniu, na Msze Kolędowe zapraszam:
    w poniedziałek 25 stycznia mieszkańców Wólki Konstancji i Kolonii Wólka Wybraniecka;
    we wtorek 26 stycznia zapraszam mieszkańców Kątów Goździejewskich I;
    we środę 27 stycznia zapraszam mieszkańców Kątów Goździejewskich II;
    w piątek 29 stycznia zapraszam mieszkańców Kolonii Goździówka i Gorzanki. W tych dniach, Msze Św. Kolędowe będą odprawiane o godz. 19.00.
    Natomiast w sobotę 30 stycznia zapraszam mieszkańców Krubek – Górek i Małkowa. W sobotę Msza Św. Kolędowa będzie odprawiana o godz. 15.00.