Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.01.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
 2. Młodzież planującą w najbliższym czasie zawarcie małżeństwa, serdecznie zapraszam na Mszę Św. wieczorną a bezpośrednio po Mszy Św. na kolejną katechezę Kursu Przedmałżeńskiego.
 3. We wtorek przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Św. w tym dniu o godz. 9.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Poświęcenie świec na początku każdej Mszy Św. We wtorek, w zakrystii przed Mszami, można będzie nabywać gromnice – jeśli ktoś nie ma w domu.
 4. Święto Ofiarowania Pańskiego to w tradycji Kościoła Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary złożone w tym dniu na tacę, przeznaczone są na pomoc dla zakonów klauzurowych. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję.
 5. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00.
 6. W piątek, po Mszy Św. o godz. 18.00, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 7. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w intencjach Kółek Żywego Różańca. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 8. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne. Procesji eucharystycznej nie będzie.
 9. Moi Drodzy! Wczoraj zakończyliśmy Msze Św. Kolędowe. W tym roku, ze względu na pandemię, wizyta duszpasterska odbywana w tradycyjny sposób była niemożliwa. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za spotkania w minionym tygodniu, za wspólną modlitwę. Modliliśmy się za wszystkie rodziny oraz za zmarłych z tych rodzin. Bardzo serdecznie dziękuję również za ofiary przekazane na rzecz parafii. Bóg zapłać za życzliwość i wsparcie.
 10. Kochani! Czas pandemii się jeszcze nie skończył. Pamiętajmy o ograniczeniach. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa. Bardzo Was proszę, byśmy nie lekceważyli sobie obostrzeń i przepisów. Pamiętajmy o ograniczeniach co do ilości osób w kościele. Szanujmy swoje życie i zdrowie oraz innych osób.
 11. Osoby, które przekazały szopki na świąteczny konkurs szopek, bardzo proszę o odbieranie swoich prac. W tej sprawie, proszę umawiać się z Panem Wiesławem.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content